• |
ide | kryesore

Denoncimi tek Berisha: Mafia e naftës i grabit qindra mijëra ton Shqipërisë (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha referuar mesazhit të qytetarit dixhital shkruan se mafia e Ramës i grabit qindra-mijëra ton naftë Shqipërisë.

Qytetari në mesazhin e tij shkruan se vagonat me naftë largohen çdo ditë nga vendi dhe fitimi i kompanive koncesionare shkon deri në qindra miliona dollarë në vit, ndërsa ai i popullit tonë është zero.

Postimi i plotë:

Mafia e naftes me ne krye Edvin Kristaq Hajnin i grabit qindra mijra ton nafte Shqiperise. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

#nismathurje Nuk jemi të varfër por të vjedhur!

Video tregon vagonat me naftë që përditë largohen nga Shqipëria.

A e dini se sa është fitimi i kompanive konçesionare?

Qindra miliona dollarë në vit.

A e dini se sa është fitimi ynë si popull?

0

Si ka mundësi?

Të tilla i kanë firmosur marrveshjet konçesionare në vite, ata që vazhdojnë e drejtojnë vendin pa u hyrë gjemb në këmbë.

E sikur kjo të mos mjaftonte, paguajmë edhe çmimin e naftës ndër më të shtrenjtët në botë, me cilësinë më skandaloze.

Nuk jemi aspak një vend i varfër por jemi thellësisht të vjedhur.

Të vjedhur e të përçarë.

Dita kur bashkohemi, do të jetë dita kur zhvillohemi!

#Bashkohu

8 Comments

  1. Dmth qytetari dixhital ja boni llogarite kompanive te naftes, beri edhe nje studim krahasimor te kontratave dhe nga ca burime qe ai i di, arriti ne konkluzionin qe keto kompani jane mafioze dhe i perkasin Edi Rames.

    Une them tjau konsifikojme pasurine dhe tia japim njerezve te besuar si Taci.

  2. Eshte nafte qe shkon ne Serbi per te fuqizuar ushtrine e saj per nje perdorim te mundhshem kunder Kosoves.
    Apo jo Sali?

  3. Nisma thurje nje organizate me parate e zenit denoncon te salihu sa qesharake,ky po i flet shpellareve te vet qe te jene gati per 25 majin me molotovet neper duar qe te shpetojne salihun

  4. Ky denoncim eshte shume i drejt, shum me shum i hajrit se ata te tjeret pa lidhje, te tipit qiu njoni njonen. Por mos harro o Saleh qe ky muhabet ka filluar me ty. Qe me kontratat e tua mafjozo-korruptive. E harrove shpejt ARMON o shkerdhat, bere gjith ato lek me Tocin, po Banker Petrolium qe nuk kan paguar nje kacidhe shtetit? Per te mos fol per kompani te tjera fantazem si Streamoil. Njeri i lig, i poshter dhe genjeshtar. Shan muti kaken se te gjitha akozat e sotme mund te riciklohen shum kollaj per personin tend o varikars.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu