• |
ide | kryesore

FOTO sa mijëra fjalë, në ambasadën gjermane në Tiranë po mbahet radhë si në vitet ’90. Shqiptarët duan të largohen

Lajme, Të fundit

Në ambasadat e vendeve perëndimore në Tiranë ka ende radhë pritje njësoj së në vitet ’90. Shqiptarët po ikin nga sytë këmbët për shkak të mungesës së shpresës, keqqeverisjes dhe korrupsionit. Fotot që shihni më poshtë janë shkrepur sot pranë ambasadës gjermane në Tiranë. Dhjetra të rinj po presin në radhë për viza pune drejt Gjermanisë. Është pak a shumë e njëjta situatë cdo ditë. 5 vitet e fundit është rritur numri i atyre që janë larguar nga vendi. Të gjitha sondazhet e organizatave vendase dhe të huaja kanë nxjerrë se në masë të madhe shqiptarët duan të largohen në emigracion për një jetë më të mirë.

©LAPSI.al

20 Comments

 1. po kur ka politikan komplet te deshtuar (PS, PD, LSI) cfar pret. ca vjedhin, ca djegin, cfar te bejn shqiptaret ju ca kari me keta lavire politikan qe i kan vjedh e jan ber milioner e prap u cajn karin me keq se me pare. Nuk e din as vet sa pare kan ven e prap te babezitur e te pangopur. Kush ka tepsin e do per vete, kush se ka djeg shqiperin per tepsin.

 2. te pakten skeni punuar me fotoshop por i keni kapur tek e tek te 20 njerzit qe presin para kesaj ambasade armike te pd-s

  1. Jo mor jo, nuk jane njerez ata, jane punonjesit e bashkise kamez, i ka dhene Xeni 120 euro dhe duan ti prishin imazhin liderit global piktorit madheshtor Edrama. Aman te na rruaje edushi, marrte nga ditet e socialisteve!

  1. Hahha e nxorri koken miu i hales komunist mavi. Pa me thuaj pak ne para protestave te PD nuk iken gati gjysmat e shqiptareve gjate 2013-2018.

   Ta qifte rridhjerja picken e semes o kadri dylber i mavijos

 3. Po ikin dhe -Freshista o rob qira komentues te ridhjerjes-.Por ju ini qorra,ni zvarranike o fis qira. ini morra te kuq.i

 4. Jo more ata jan fshataret e tepelenes para godines se ps qe presin radhen te antersohen.
  Pk ppsh. Ps ridhjerje pirth ne te i deleguar gramos rrock salaria

 5. Lapsi ne hene jetoni?? Kjo ndodh prej shume kohesh mor zotrinj. Shume kohesh. Ky duhej terhequr zvare me gjithe tahir& co shume me heret.

 6. Dolet nenqiret nga tuneli,jeni ne piken e hallit e hani jashtqitjen e edvinit me tepri !Ju as qe nuk shikoni e as qe ndjeni ndonje gje,flas dhimbje apo diçka te tille !Mjafton qe kaloresi i vrerosur i nderit te Elises te zbraze shqiperine me bandat e tij dhe ordinancat si ju o qelbesira te neveritshme,qe paguheni me taksat tona te beni si funderrina ketu e kudo !Paguheni qe te komentoni kunder lajmit,eshte i hidhur !?Per ju jo,por per Shqiptaret po o bije kurvash e prostitutash te rilindjes !Po ikin te gjithe per shkak te politikes mafioze te edvin droge Rames.Aspak meshire per ju !Zoti u mallkofte e mospafshi dite kurre me cfare keni ne familjet tuaja te pista.

 7. Stalin, o bolja e ari-t, perse e ke nderuar emrin dhe e ke bere Redaktori? Apo ashtu eshte porosia e punedhenesit se ndryshe te pret diten e punes.

 8. Fatkqesi per shqiptaret. Nuk eshte e lehte te jetosh larg vendit. Emigrimi eshte perhere i vuajtur.

  Realiteti eshte i hidhur 500 mije te larguar ne 2013-2018. Ndersa lloton amerikane e kane aplikuar 300 mije, 65% e shqipareve duan tee largohen sipas sondazhit me te fundit.

  Ky eshte votimi me real per Rilindjen Kriminale.

  Kjo tregon qe gjendja ne Shqiperi eshte aq e mjere dhe e rende ndaj te gjithe duan te largohen.

  Niveli i deshperimit eshte i frikshem.

  Por rendesi ka kjo per Ramen dhe Rilindjen. Per ata parrulla eshte gati : FAJIN E KA SALIU !!!……qe liberalizoi vizat.

  Rrace muti Rilindja e Rames.

 9. Ne 1997 iken gjysem milioni njerez sepse erdhen kafshet,prap do ikin se kane ardhur egersirat dhe ka dy rruge: ose ma jep ose te vrava.Leri pastaj keto karrlliqet e Shkullakut qe ka bere fotoshop ne halete Ambasades Gjermane..

 10. O lapsi Kopjativ ku e ke motren te shkoj tja rras njeher karin ne goje. O klysh kurve çdo ktu ti o te gjisha gjakun e familjes ti e ke venin te fcb rames atje shko e komento o klysh kurve o servil

 11. Njerezit po ikin. Qe prej 5 vjetesh po ikin. Jo me shume se 5vjet. Para 5vjetesh ishte parajse kuptoni ju apo jo. Luli eshte shpetimi i vetem. E ka msu doktor mortja dora vete. Do bej rrogat 1200euro per doktorat, 800euro per infermieret, 900euro per mesuesit dhe atyre qe rrine kot do i japi 500euro ne muaj pare xhepi.

 12. Kur e pane per here te pare ne film balenen ,Kafshet pyeten operatorin se mos kjo” shtaze” rritej me pulat ose derrat se nuk linin pa e gjetur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu