• |
ide | kryesore

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor Kombi”

Lajme, Të fundit

Trupi i major Klodian Tanushit, i cili mbeti i vrarë në Letoni, është sjellë në Shqipëri ditën e sotme.

Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ‘Dëshmor Kombi’.

Sipas këtij vendimi, flamuri kombëtar në 16 Maj në të gjitha institucionet do të ulet në gjysmë shtizë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu