• |
ide | kryesore

Opozita vendos protestë tjetër në 25 maj, Basha: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit

Lajme, Të fundit

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje.

Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit.


Basha:  Forumet drejtuese të PD dhe kryetaret e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit të shtetit ku ndodhet vendi, pas asgjësimit të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së lartë, pas kapjes së Prokurorit të Përgjithshëm, sot e gjithë bota ka kuptuar se fshihet makthi i Ramës për atë që e pret nëse zbardhen dosjet hetimore për të cilat provojnë përmes përgjimeve të prokurorisë përfshirjen e drejtpërdrejtë të Ramës dhe një grushti politikanësh të kupolës së organizatës së rilindjes për të vjedhur zgjedhjet në Dibër dhe pastaj për të vazhduar me vjedhjen e zgjedhjeve në 2017.

Në dosjen 184 në përgjimet e Dibrës figuron vetë Rama duke komunikuar me zyrtarë të lartë duke u siguruar që skenari i vjedhjes së votave është zhvilluar sipas porosive të tij.

Nuk ka njeri në Evropë që Rama ka blerë votat në 2017. Parlamenti është produkt i votës të diktuar nga krimi. Këtë parlament dhe këtë qeveri e ka diktuar krimi.  Jemi pra  në kushtet e grushtit të shtetit. Në këto kushte në vend që ti hapë rrugë kërkesës mbarë popullore, Edi Rama ka përcaktuar një kurs përplasje me popullin. Kjo duket qartë në listën e kriminelëve që ka futur në partinë e tij.

Vendimi unanim është përballje me të gjitha mënyrat. Që nga ky moment ne jemi dhe do të jemi çdo ditë dhe çdo minutë të bashkuar si asnjëherë më parë në një përballje pa kthim me ushtarët dhe shërbëtorët e juntës kriminale në pushtet derisa të diktojmë kthimin tek demokracia dhe zgjedhjet e ndershme. Kush ul kokën dhe nuk bëhet pjesë e kësaj beteje do të jetë shërbëtor i krimit.

16 Comments

 1. Jan ne pushtet, u behet grusht shteti. Jan ne opozit ju bejn serisht grusht shteti. Nuk i lan rehat qe te punojn qetesisht.

 2. WAWWWW GRUSHT SHTETI NGA PARTIA QE ESHTE NEPUSHTET ???

  si nuk hoqi dore nga keto gafa e gomarlliqe ky gomari..
  dhe do te behet kryeminister ky loqja..

  eeehhh cfare te them??? Ate palloshin nuk e dua.. por kur mendoj qe vendin e tij do ta zere ky… gomari.. … me ze frika dhe trishtimi.

 3. Ne 25 maj keni per te honger mutin tuj e do dilni prap te thoni Rama krimineli.
  Edhe kur te fusin ne burg ty dhe sali qenefin, do i mbani gishtat lart para kamerave.

 4. Te behet ty o pabuks..E kthen kohen aty Ku ke ti koken..Grushti i shtetit eshte qe behet 100% si diktature..Por rilindja nuk e ka te gjate.Po jep shpirt

 5. Na fakt si politikan ky Basha eshte nje deshtak. Por me thone te drejten cubin apo te fortin e lagjes e boka shume mire.

 6. O Lul mjekerpidhi, a e kupton qe jemi antar te NATO-s dhe ate grusht e shtetit (qe ne fakt ti po kerkon t’a besh) ta fusin ty dhe kujtdo tjeter ne bythe qe do te guxoje t’a realizoje!?
  Per fatin tone te keq qe kemi nje numer te ksiderueshem popullate provinciale injorante qe Saliu i c’vendosi ne qytete qellimisht ne menyre te paligjshme qe ti kerkoje atyre si shperblim mbajtjen e tij ne pushtet.
  Eshte pikerisht ky kontigjent kanunor i manipuluar qe po shkaterron fizikisht dhe moralisht idealet e pjeses tjeter te popullit qe kerkon te jetoje ne paqe dhe po na i bene shume te gjate rrugen drejt qyteterimit.
  Edhe pse folklori perkohsisht do influencoi ne situaten aktuale sot jetojme ne epoken e kompjuterit dhe nje gje eshte e sigurt; historia do ti hedhi ata ne koshin e funderinave.

 7. O Lul mjekerpidhi, a e kupton qe jemi antar te NATO-s dhe ate grusht e shtetit (qe ne fakt ti po kerkon t’a besh) ta fusin ty dhe kujtdo tjeter ne bythe qe do te guxoje t’a realizoje!?
  Per fatin tone te keq qe kemi nje numer te ksiderueshem popullate provinciale injorante qe Saliu i c’vendosi ne qytete qellimisht ne menyre te paligjshme qe ti kerkoje atyre si shperblim mbajtjen e tij ne pushtet.
  Eshte pikerisht ky kontigjent kanunor i manipuluar qe po shkaterron fizikisht dhe moralisht idealet e pjeses tjeter te popullit qe kerkon te jetoje ne paqe dhe po na i bene shume te gjate rrugen drejt qyteterimit.
  Edhe pse folklori perkohsisht do influencoi ne situaten aktuale, sot jetojme ne epoken e kompjuterit dhe nje gje eshte e sigurt; historia do ti hedhi ata ne koshin e funderinave.

  1. Ja dhe u permbysen rilindasit. Por me rradhe eshte kjo pune se do ti djegin ata mandatet dhe do dalin ne protesta qe te largojne Lulin si vrases i 21 janarit.

   1. E sakte! Por ne fillim do vrasin ramen qe talli karin 6 vjet me 21 janarin, dhe bythqimin qe do e zevendesoje qe beri te njejten gje. Shume e arsyeshme besoj!

 8. Deklaratat e lyl hollandezit:
  Do konsifikojme pasurite e oligarkeve dhe do ja japim te varferve.
  Rrogat e doktoreve 1200euro, infermerive 900euro, mesuesve 900euro.
  Do investojme 20milione ne bujqesi
  Do investojme 12milione ne arsim
  Do rrezojme qevirine e krimit
  Kompensim 1 per1 te ceceneve te astirit.

  Edhe Trampi me qene do krute njicik koken. Ktij mashtusit si lu qerpiku.

 9. A thua se Luli ka aq ment sa te kuptoje se ku ndodhet dhe cfare ben!?
  Nese ka pasur ne gjithe historine e saj Shqiperia lider pa personalitet ai eshte vetem Luli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu