• |
ide | kryesore

Reagon gazetari i “Bild”: Shpresoj që deputetja e PS të mos ketë tymosur gjëra të gabuara

Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, doli sot në një deklaratë për shtyp nga selia e partisë, duke hedhur akuza të rënda në drejtim të opozitës, se ka paguar para, për artikuj në media të huaja. Konkretisht, Gjylameti i referohej një artikulli të Bild, shkruar nga reporteri kryesor i politikës, Peter Tiede.

Gjylameti tha ndër të tjera se “ata që paguajnë para për të nxirë imazhin e Shqipërisë në botë, për të goditur ekonominë dhe turizmin, sot dalin dhe rrahin gjoksin krenarë për zullumet që i bëjnë Shqipërisë. Është e vërtetë, artikuj si ai i djeshmi në gazetën gjermane, i bëjnë dëm imazhit të vendit jashtë“.


LEXO EDHE: BILD: Shqipëria vend kaotik në duar gangsterësh

Autori i shkrimit, Peter Tiede, i kontaktuar nga TPZ.al, u shpreh se deklarata e Gjylametit mbështetet në teori konspirative dhe sulme personale dhe se aludimi se ai ka marrë para është thjesht një çmenduri.

“Ajo sigurisht bën të njëjtin gabim që bëjnë ‘politikanë’ të tillë: ata vendosin vetë që të tjerët e kanë gabim. Shpresoj, për të mirën e saj, që ky të mos jetë rasti dhe që thjesht të ketë tymosur gjëra të gabuara, siç themi ne në Gjermani. Ka shumë nga këto “gjëra të gabuara”. Më vjen keq që zonjës i janë shteruar argumentet që në fjalinë e parë – dhe se i duhet të mbështetet në teori konspirative dhe sulme personale. Aludimi se unë kam pranuar para, është thjesht një çmenduri”, – u shpreh Peter Tiede.

Në shkrimin e prestigjiozes gjermane, thuhej se Shqipëria është shembulli kryesor, i një vendi kaotik në duar gangsterësh. Në shkrim gjithashtu përmendej edhe një bisedë e kryeministrit Rama, në dosjen 184. /TPZ.al

19 Comments

 1. Qylametêt po vetedemaskohen!
  Ramizalinjte nuk po dine dot ta mbajne lart fanarin e enverizmit ramist!
  GRAHMAT E FUNDIT!

 2. fajin kapitalistet gjerman dhe socialimperjalistet kinez e kan dihet dhe saliu qe i beri njerz nga kadsh enveri qe ishin por sot edi i shenderroi prap ne kafsh..

  1. saliu i beri njerez hahahhaha e degjoni kete karin me zile apo jo? dry dry dry ik e mblidh kopene nga te ka humbur mos na trego saliun.

 3. E tymosin kolektivisht dhe familjarisht. E kane cilesi te mire zagaret e rrugeve. Ne 6 vjet jane bere njesha. Kane mbyt shqiprine dhe dynjane. Se shpejti u mbycin dhe vete ne llumin e tyre.

 4. Si gazetar profesionist duhej te tregonte burimin e indormacionit qe te rriste besushmerine por nga pergjigja me shume ben retorike dhe u shmanget burimit te informacionit. Nese ky informacion vjen vetem nga opozita dyshimi qendron qe eshte i paguar.

  1. Po ti vlla vetem titullin lexon
   Se ai e thot vete qe Ylli Manjanin dhe Basirin Collaku te dy me nam neper Evrope per njerez te nderuar dhe kampion te se vertetes

   1. Dakort ,Bild eshte gazet rruge e lexojn vetem se ne 3 faqet e fundit shkruan per sportin dhe shikoni cmimin e gazetes ne krahasim me gazetat e tjera e lexojn shumica e atyre me ndihma sociale si Ari

 5. Cecenet vazhdojne masturbimin me peterin gjerman,po ky e di qe para nje viti ne gjermani u kap kokaine 10ton,pse nuk bere nje shkrim per kete kokaine qe e kishte futur merkeli per te blere votat,kur zarfi shendoshet dhe peteri do reagoje per fjalet qe ka thene basriu dhe ylli,se vete peteri ska asgje,vazhdoni masturbohuni cecene.ari aty e keni

  1. Ky nuk ka kaluar trauma, jo! Vetem i eshte qire bytha aq shume nga rilindja, sa ka filluar t’i lezetoje. Tani ka vendos ta ndaje lezetin me te gjithe.

 6. I paemer 23:19 e xx:xx se vazhdimisht ha e menderos njekohesisht !!!Çeçen jane nga Tepelena e skerkat e shkurret e kodrave e brinjave te zhveshura e rrepirave ku nderzeni johumanet !Po si ka mundesi qe nuk ka vrime jashtqitjeje qe nuk futesh,e nuk del me kuterbimin e mendjes dhe felliqesiren e gishtave mbi shkronja ?!!?!?!?Si ka mundesi me qene aq djallezor e mizor me veten,me siguri ke kaluar trauma te medha ne jete ?!Mbase e dije qe mullixhiu te bente mamane,dhe s’nuk beje dot gje,apo babai te bente motren dhe opinioni te vriste te pohoje tmerrin,pa e dirur se te lehtesonte shpirtin tend katran,apo njerku te ka punuar ty ne vendin te keq !?Si ka mundesi qe je kaq i prape e monster ?!Nuk beson ne zot ?!Je i deshperuar nga jeta si Sander Lleshi qe i ka marre jeten femijes se vet ne aksident dhe nuk ka me per te mbi dhe njeri ?!?!?!I trajton si kafshe e kavie me helm ?!?!?!Je shume rende,po shume!Nuk ke nevoje as per psikolog pasi e ke kaluar fazen e tij ?!Ke nje mundesi,ate te mikut te Rames,Klosi qe iku nga kjo bote i tronditur shume e zhgenjyer pafund nga Rama ,Edvin !

 7. Po zonja 5 milion euro e dosjes Xibrakes cfare thote. Po 110 milion euro te Bechettit si i komentojne keto pispilluqe qe bejne mek ap ne tualetet e kuvendit. Cpo paguan ne kurrizin e tij ky popull.
  Po Beqja e Vima Nushi Gjiknuri i unazes se florinjte Ahmutaj Tualet Palla Tahiri policise qe duam etj etj nga behen e cfare bejne.
  U HARRUAN LEKET E RINASIT. AH PO U KUJTIVA. U DOGJEN THA LLESHI. KY PO ESHTE LAJM.

 8. Eshte per tu habitur ndarja e kampeve ketu tek ne .Votuesit e opozites i marrin seriozisht zbulimet e “pavarura” nga burime “te pavarura ” te ketij kokeloqes gjerman .Votuesit e majte nuk e besojne shkrimin e gjermanit .Votuesit gjermane as nuk e rruajne fare kaqin per ndonje vend ne ballkan sado tabloidet te bejne scoope .Per disa dite shqiptaret do merren me kete kokekarin gjerman dhe do harrojne te merren me punen ,ekonomine ,cilesine e jeteses,shendetesine etj etj etj .

  1. Me keto tjerat, si ekonomia p.sh, merret qeveria. Ju boni kokrren e qejfit me gazeta gjermane thote se me tjerat merrem vete.

 9. Ore te marre,pergjimet e dosjes se Xibrakes i kane bere gjermanet pasi ndiqnin drogen,dhe atje kane dale komunikimet e Rames ne Diber.Cfare trillimesh dhe pagesash ka bere opozita “antikombetare” per gazetarin gjerman?.Keto qe ne besojme si blerje,shitje,shpifje jane vese e zakone te popujve te pazhvilluar sic jemi ne,ne Gjermani gjerat funksionojne ndryshe.

 10. O tota zellin e paske me te madh se ari dhe stalini,por ti me kete zell bythelepirje qe I ke bere salihut do besh kari ere o tota,sa te keshe salihun gjalle ti nuk pyet per gjerman se cecenet e shpellaret e salihut te dalin,ti je ai tota qe me shishet e shurres I sherben salihut sa here ky shurron,por ne kete punen e bythelepirjes ti nuk je vetem Mami motra gruaja dhe keto bejne pune te mire me shpellaret e salihut para protestave qe keta te mbajne lart frymen revolucionare,ti tota jep dhe bythen per salihun ketu mer dhe kenaqesine maksimale,ec perpara tota

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu