• |
ide | kryesore

‘Shqipëria shtet në duart e gangsterëve’, Rama nxjerr Blerina Gjylametin kundër gazetës gjermane ‘Bild’

Lajme, Të fundit

Pas shkrimit në gazetën gjermane Bild, në të cilin Shqipëria konsiderohet si në “shtet kaotik në duart e gangsterëve”, ka reagua PS, përmes Blerina Gjylametit.

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e PS në Tiranë, Gjylameti, është shprehur se si dëshmitar për ato çfarë shkruheshin, ishin një “një ish ministër i opozitës dhe një gazetar i oborrit të opozitës”.Blerina-Gjylameti

“Ata qe paguajne para per te nxire imazhin e Shqiperise ne bote, per te goditur ekonomine dhe turizmin, sot dalin dhe rrahin gjoksin krenare per zullumet qe i bejne Shqiperise.

Eshte e vertete, artikuj si ai i djeshmi ne gazeten gjermane, i bejn dem imazhit te vendit jashte.

Ne Shqiperi askush nuk beson vertetesine e nje artikulli ku deshmitare jane nje ish minister i opozites dhe nje gazetar i oborrit te opozites.

Fatkeqesisht, prej parave te pista, te ardhura nga vende te huaja (dhe kjo piste eshte nen hetim serioz), perfaqesues te opozites duan thjesht dhe vetem te botojne ne media nderkombetare balten dhe shpifjen qe recitojne cdo dite ne Shqiperi.

Kjo eshte strategjia e opozites, e cila pa vizion dhe program per te ardhmen do vetem te djege e te shkrumboje te tashmen”, ka deklaruar ajo.

22 Comments

 1. Blerina plagjatura ka gare me ndrikull belen e transporteve, kush lepin me shume byth prandaj del kshu kucka.

  Kete e bere njeri saimir tahir drrogmeni po tani qe u spordh saje qorri kerkon drrogmen te ri bucja

 2. Blerina , apo ster blerina… ai artikull dukej qarte qe ishte komplet i shkruar nga PDja..
  Imagjino qe burimet kryesore te tij ishin ‘ gazetari ‘ Basri Collaku dhe Ylli Manjani.

  Cfare mund ti thoshin atat tjeter gazetes gjermane… ???
  Nuk ka shqiptar qe nuk e kupton kete.

  1. beso ty vetm zeri i popullit (QENEFI NEGJMIJE ENVER)te duket lajm i sakt.nuk ke faj rama mutin jua ben mjalt,jastekun e griseldes femij 9 muaj,avionin mushkonj dhe ju krymbat e tij e besoni.

 3. Rama po ben SHTET.

  Bild eshte gazete kazan, e kane paguar demokratet qe ti prishi imazhin shqiperise, vendi i dyte me i mire ne bote pas korese se veriut.

  Madje kane bashkpunim me fuqine armike Venezuelen qe do t’ia kaloje madhestise se Rrilindjes duke permjerre imazhin tone.

  Bashkohuni polic tepelenas, dhe heronjte e Habiljave te vlores, tu hedhim gaz armiqve

 4. KUR SHKRUHET KUNDRA JUSH I KA BERE PD KUR SHKRUAN ERTV JANE TE VERTETA TURP PER JU SE SHQIPTARET NUK PO E SHOHIN ME SU DROGEN

 5. Keta jane hajvane fare. “Nxin imaxhin e Shqiperise ne bote”. Te njejten gje thoshte edhe Hoxha kur fuste njerezit ne burg per agjitacion e propagande. Pra nese flet per maskarallekun, hajdutllekun, reduktimin e lirive rritjen e taksave, korrupsionin e zyrtareve te lidhur edhe me krimin i ben keq imazhit te vendit. Po keta horra qe bejne njemije e nje te zezat jane pa faj? Kjo eshte si puna e atij skecit qe i vodhen lopen fshatarit e te gjithe i thoshin ke faj se nuk e ruajte, kurse hajduti dilte pa faj fare.

  Kane informacion te gabuar ngaqe kane pyetur nje Ish Minister te PD thone dhe gazetar te lidhur me te. Po pse cil duan te pyesin keta, Bracen apo Ballen, apo Veline apo Muc Nanon?

 6. Ky Maskara nuk po hen Shtet

  Ky Maskara po nem Koncesioneve

  Ti Hajvan/Majmun do paguaah leke never traret/ Taksidaret private te rrugeve.

  O Zot.

  Ketij Kryeministri I ka kur truri. Vetem per Oligarke mendonca. MONSTER

 7. Kjo shpifesire qe flet ketu duhet ta besoje me shume se kerrkush se Bild ka te drejte !!!!Hetojeni tenderat ne Bashkine e Tiranes se do iu dale monstra qe i fiton ato pa gare,fare pa gare !Krejt dynjaja i meshojne horrit kryeminister ,ujku ,ujku por çakalli po ben kerdine !Erion Veliaj me kete palaço po vjedhin taksat e qytetareve te Tiranes nepermjet emrave te te treteve ne Bashkine e Tiranes !

 8. Jo ka te drejte. Bild ska thene te verteten. Keta nuk jane gangstere. Keta jane kriminele drogaxhinj perdhunues pengmares kerma djaj te mallkum. Bundra rrugesh….. e plot e plot e kane cv per turpin dhe felliqsine e vet. Llumra te peshtire.

 9. Ju ini femijet e sekretareve te partise o i pa emeri i -ridhjerjes-.Po sekretaret nderroheshin shpesh dhe mamkat tuaja shkerdheheshin me te tere pastaj atyre u jepnin testen e partise, i benin komuniste si shperblim.Por ato nuk mbanin mend fare se me ke ju ngjizen ,prandaj ju nuk keni gjetur akoma babain biologjik.
  ————Per te pa -emerin moter dhe grua qirin qe ka komentuar ne oren17;58.

 10. Na i mori Becheti 110 milion Euro nga gjyqi nderkombetar Gjynah. Me ato para kishim blere Kristiano Ronaldon per Partizanin.

 11. Me vjen keq perty moj ndrikull kjo gazet me shkrimet e saja ka arritur te detyrojn te japin dorheqjen ministra na Germani.Ti moj ndrikull ske rrjell por ke pjerll.

 12. Ama ti e paske gjetur Stalin se cili sekretar partie eshte babai jot qe nuk i dha testen mamase tende ndersa ka nga ata te -ridhjeres- qe akoma se kane gjetur.

 13. Degjo ti moj kerme!Kjo gazete ka bere te dorehiqen ministra per plagjiatura dhe kredi te padeklaruara ne Gjermani,keshtu qe suratit tend se ka problem t’ja nxjere plagjiaturen.Ti po te kishe pak moral duhet te ishe larguar nga kuvendi per vjedhje intelektuale,por per lloje si ju populli ka nje thenie:Pjerdh haleja nga po..dhet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu