• |
ide | kryesore

“Sindroma Eneda”, anglishtja e Jonida Maliqit lë për të dëshiruar në Eurovizion (VIDEO)

F1, Paparazzi

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, Jonida e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e shqipërisë me një anglishte që të lë për të dëshiruar, ka patur mjaft vështirësi në komunikim me gazetaren.Në videon e publikuar shihet qartë që Jonida Maliqi mundohet të flasë në anglisht por fjalët i dalin shqip!

Kjo situatë na rikthen edhe një herë në vëmendje intervistën e dështuar të Eneda Tarifës. Mesa duket anglishtja është jo në preferencat e këngëtares.

4 Comments

  1. Po pse nuk tallni trapin edhe me anglishten e rames pas 21 janarit kur fliste me aljazeeran, dge thoshte ” The state has been capt” dhe jo captured, ose ” …. in an banana republic” dhe jo into a banana republic.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu