• |
ide | kryesore

Video/ Situatë lufte mes tifozëve të Lazios dhe policisë, para ndeshjes

Sport, Video

Tensione mes ultrasve të Lazio dhe Policisë janë sinjalizuar jashtë stadiumit “Olimpico” përpara fillimit të finales së Kupës së Italisë me Atalanta. Tifozët, sipas asaj që thuhet, kanë pasur fytyrat e mbuluar dhe, pasi kanë lëshuar objekte të forta ndaj forcave të policisë, i kanë vënë zjarrin një makine të Policisë Bashkiake në rrethinat e Urës “Milvio”. Në këtë moment ka nisur një seri sulmesh në reagim nga ana e forcave të rendit, që është përgjigjur dhe me tymuese, që e kanë kthyer situatën në gjendje lufte.

1 Comment

  1. Kur i hedh policia shiptare janë gaz lotësjellës kurse kur i hedh ajo italiane quhen tymuese. Ministri i brendshëm italian të.japë dorëheqjen për përdorimin e armëve kimike kundër protestuesve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu