• |
ide | kryesore

Balla: Nuk e luan topi, zgjedhjet do të mbahen me 30 qershor

Lajme, Të fundit

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka deklaruar se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve.

“Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”, është shprehur ai nga foltorja e Kuvendit.

“Zgjedhjet do të bëhen në qershor dhe këtë nuk e luan as topi. Ne nuk do t’i japim kurrë mundësi Bashës dhe bandës së tij, që të marrin peng vendin dhe të përdhosin Kushtetutën e Shqipërisë. Beteja jonë është për të ardhmen e Shqipërisë.

Më 29 maj, në orën 12:30 gjithë shqiptarët do të marrin lajmin e mirë nga Komisioni Evropian për të rekomanduar përfundimisht fillimin e bisedimeve për anëtarësim. Përpjekja e fundit për të penguar këtë lajm të mirë do të bëhet më 25 maj nga huliganët”, ka thënë Balla.

3 Comments

  1. Mos e besoni ballen se ben shaka edhe ai vet e di qe nuk mund te zhvillohen zgjedhje pa opoziten pavarsishtse jane rrigjistruar ne KQZ disa parti ose mund te behen po beri pazar lulka si ne 2017 ( ateher duhet besur balla se ai eshte kryesori i rames dhe i mer vesh gjerat)

  2. Topi i sateme o pleh !Guximtar i madh je qe fyen pjesmarresit ne mitingun e opozites !!!!Me siguri do marresh pergjigje me keq se cfare te thote mendja jote fshatareske dhe e keqperdorur skajshem ,funderrine !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu