• |
ide | kryesore

Britani/ Ende asnjë gjurmë nga e reja shqiptare dhe vajza e saj, policia sqaron situatën

Lajme, Të fundit

Një nënë e humbur dhe vajza e saj dy-vjeçare janë “zhdukur nga faqja e dheut”, tha një shef policie.

Sebjana Myzeqari, 24 vjeç, dhe fëmija Enissa nuk janë parë nga që nga 2 prilli ku u panë për herë të fundit në Doncaster.

Myzeqari nuk ka përdorur kartat e saj të telefonit ose kartat bankare dhe as nuk duket se ka lënë Mbretërinë e Bashkuar.

Policia e Yorkshire tha se oficerët ishin “tepër të shqetësuar” për sigurinë e të dyve.

Myzeqari u zhvendos nga Shqipëria tre vjet më parë.

Enisa është regjistruar në çerdhe, por nëna e saj duket se jeton një jetë shumë të izoluar me disa miq në qytet.

Çifti nuk kishte bërë “asnjë dalje të ligjshme nga vendi”, por ai nuk mund të përjashtonte që ato mund të jenë larguar me një mënyrë tjetër.

Zyrtarët në Shqipëri i thanë policisë se nuk kishin gjetur gjurmë të nënës dhe vajzës.

“Ne jemi shumë të shqetësuar. Fakti është që ju keni një grua 24-vjeçare dhe vajzën e saj dyvjeçare që janë zhdukur sinqerisht nga faqja e dheut dhe askush nuk i ka parë ato”- tha një shef policie.

Myzeqari dhe Enissa u raportuan të zhdukur nga oficerët e strehimit lokal.

Vizita e fundit e njohur, në Frenchgate, Doncaster, erdhi pasi ata kishin vizituar Qendrën Shëndetësore Flying Scotsman në St Sepulcher Gate Uest në qytet.

Policia i kërkoi të gjithëve informacionin për të kontaktuar 101.

BBC, përshtati ©Lapsi.al 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu