• |
ide | kryesore

Mal i Zi/ Kapen 205 kg drogë që vinin nga Shqipëria

Lajme, Të fundit

Policia malazeze, në afërsi të lumit Buna, në vendin e quajtur Sutjel në Ulqini, sekuestroi 7 çanta me 205 kilogramw kanabis, të cilat u gjetën rreth 130 metra larg bregut të lumit.

Sipas informacioneve të policisë malazeze, sektori i policisë kufitare, gjatë patrullimit të kufirit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi në afërsi të Lumit Buna, janë pikasur 4 persona të cilët po transportonin çantat. Pasi janë parë nga polica, ato janë larguar.

Dyshohet se lënda narkotike ka ardhur nga Shqiperia dhe kishte destinacion Malin e Zi. Ndërkohë, po punohet në kapjen dhe identifikimin e transportuesve, por edhe të bashkëpunëtorëve të trafikantëve nga Shqipëria me ata malazezë.

1 Comment

  1. drog,drog,drog i shqeu gjunjet i pa emer,maloku,gr etj per ramen,tash burg per vete e mut per vehte rama ne surrel tjerr lesh negjmije.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu