• |
ide | kryesore

Monika Kryemadhi për ‘Zërin e Amerikës’: Nuk themi që janë vjedhur votat, por janë blerë me paratë e krimit

Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për “Zerin e Amerikes” u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

“Ne nuk themi janë vjedhur votat, por janë përdorur paratë e krimit për të blerë vota. Djegia e mandateve është një veprim ekstrem. Rama po tenton të kapë Reformën në Drejtësi, për të cilën kontribuoi edhe LSI-ja. Ne nuk e dinim blerjen e votave dhe falë “Zërit të Amerikës” kemi këtë informacion”, tha Kryemadhi.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu