• |
ide | kryesore

Rama: E vërteta e humbjes së gjyqit 110 milionë euro me Becchetti-n

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë shumë të shkurtër për lajmin se Shqipëria ka humbur në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut një çështje me biznesmenin italian Francesco Becchetti, pronarin e televizionit Agon Channel. I pyetur në emisionin “Opinion” Rama tha se nuk mund të bëjë asnjë koment për këtë çështje.


“Në arbitrazh ka një klauzolë konfidencialiteti që deri në mbarim të procesit, palët nuk shprehen. Ka një klauzolë konfindecialiteti që i obligon palët të mos shprehen pasi është gjykata që në përfundim të procesit do të shprehet. Për momentin kemi portalet”- tha Rama që nuk e mohoi se e di vendimin e marrë që në 24 prill, por që sipas tij nuk mund ta thotë. ©LAPSI.al


19 Comments

 1. Lapsi.al shyqyr qe u kujtove per Becchett-in,se as qe do e hidhje fare ne faqe nese nuk do e citonte i semuri mendor edvin rama !!!!

 2. Nuk drejtohet shteti me psikopate, te droguar e hajdute.
  E Rama po jeton ‘ditet e fundit te Pompeit’, me pas do fosilizohet e ‘do mbetet ne histori’ sic deshiron…vetem pak durim…

 3. Rama nuk. e mohoi.. Rama u mek. Rama e di . Rama e di ce pret. Ne e dime te tere qe humbi gjyqin per nje trapllek enorm te ketij palaco kryeministri.

 4. Shpallja e vendimit don te thote SHPALLJE,
  jo murmuritje e vendimit!?
  SHPALLJA nuk asht konfidenciale!?
  Asht e deklaruar!
  Por me qe kte monster e njohim,po mbyllim njenin vesh!?

 5. Deri ne mbarim te procesit thote . Ne faqen e gjykates se arbitrazhit shkruhet: Gjyqi eshte mbyllur. Vendimi eshte marre. e zeza mbi te bardhe. Ne kete pike palet e kane vendimin ne dore. Vendimi eshte ne zyrat e avokatise se shtetit dhe ministrise se drejtesise. Po cte thote ky dereziu. . Sapo ka humbur te parin. 150 milione te sigurta. Ka dhe dy te tjere ne proces. Ne strasburg ka nje tjeter kunder Edi rames per shkelje te te drejtave te njeriut e persekutim politik. Ai gjyqi i strasburgut i merr shtepine ne surrel sepse eshte padi kunder Rames in persona. Kapitullim total. Fundosje reale e serioze e ketij vendi.

 6. Ore u mor vesh qe zhyti Becheti kete . Fundi prej tij po i vjen. . Dmth kapitullim te tille dhe deshtak si ky nuk do te kete ky vend. Borxhi publik ne nivele te frikshme. Rruge nuk beri asnje. Vetem vendos taksa. Ekonomia ne krize. Shqiptaret duan te ikin. Biznesi i vogel e i mesem i tkurrur e i mundur. Reforma n drejtesi drejt deshtimit. Insitucione te kapura. Gjykate kushtetuese jo. Gjykate te larte jo. Parlament jo. Dhe kete goditje kishim mangut. 150 milione euro. I paafte burre dy meter . La nam . Si lac lagjeje i zgjidhi punet e shtetit. Nje grusht njerezish ja pane hjarin ketij te papergjegjshmi, Hajnite Ministra., Zamiri, Ceti e Ulaj dhe nje dore sorosianesh te lodhur. Per kaq punoi ky. Ah.. dhe per gruan, vajzen e gruas dhe burrat e gruas.

 7. Kjo eshte per te vene kujen. Deri ne fund te procesit thote injoranti ka konfidencialitet. E para vendimi eshte shpallur por dhe sikur nuk ka me konfidencialitet sepse nuk eshte proces hetimi por gjykimi.. Keshtu eshte kur arsyeton me bythen e Endi sumecpuarit o Kadri dylberi

 8. Duhet ti jete thare gjuha Sander Frangajt deri ne rrëze. Fevziu ne omerta. As nuk e kish ne mendje ti bente pyetje Kryeministrit per kete teme. Ne cdo vend te botes kryministri do te kish dhene doreheqje te nesermen e dijenise se vendimit. Kjo eshte pyetja e vetme qe i duhet bere ketij njeriu. A do te mbaje ndonjehere te vetme ndonje pergjegjesi ? Shyqyr qe me ze te dridhur guxoi Bejtja . Gjuha e trupit te rames i tha te tera. Ka fituar Becchetti.

 9. Donte te bente te fortin dhe policin me Beghetin dhe e zhyti shtetin shqiptar ne humnere.Ky njeri duhet te largohet sa me pare nga KM dhe te ndiqet penalisht per kete afere.Po jo vetem per kete por dhe per qindra shtepi e ndertesa te qytetareve te thjeshte qe i prishte me nje te rene te lapsit.Ne shqiptaret jemi drejtuar keto 27 vjet nga banda por ky kaloi cdo kufi,ky ishte vet bande.

 10. Po sikur i hodhen prangat Becchetit ne Angli?! Per nje moment besuam tek Mesia! 🙁

  O sa vari trapin, mjere brezat qe do vijne. Vetem borxhe kane per te lare ne keneten ku jetojme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu