• |
ide | kryesore

Sahit Dollapi rrëfen dhunën e policisë: Më rrëzuan me plumb gome dhe më pas…

Lajme, Të fundit

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi ka treguar në emisionin të “Të Paekspozuarit” në Neës 24, çfarë ka ndodhur gjatë momentit kur është goditur nga forcat e policisë gjatë protestës së opozitës më 11 maj.

“Të gjithë shqiptarët të ndoqe, ishte një skenë e tmerrshme, gati barbare, ku shefi i ndërhyrjes së shpejtë dërgon disa njerëz që t’ju ndalojë. Duhet të jem në një pjesë të dukshme në krah të forcave të rendit.

Qëllimi i m i vetëm ka qenë mbrojtja e Policisë. Ne se kemi betejën me to. Unë në atë moment po kthehesha në selinë e PD. Dëgjoj një zë të një zonjushe që thotë “Vdiqa, mbarova”.

Shkova ta ndihmoj. Jam nisur në drejtim të Partisë Demokratike, jam intimiduar nga një punonjës policie që është identifikuar si Arben Bare. Ky zotëri më kam kapur prej krahu. E kam sqaruar. Kam hequr kundragazin dhe kam dashur të largohem.

Në atë moment kam dëgjuar “Kapeni mbyteni!” Gjatë momentit që kam ikur me vrap kam ndjerë një goditje me plumb plastik në këmbën e majtë. Kam qenë i shtrirë, kam humbur ekuilibrin. Kanë ardhur forca policie dhe më kanë goditur.

Tentova të ngrihesha por më goditën policët. Pastaj erdhën disa policë që vepruan në mënyrë të pamëshirshme edhe pse unë nuk bëra asnjë rezistencë. Deri në hyrjen e parlamentit nuk ka pushuar dhuna ndaj meje. Kam plagë në kokë, shpatull, krahë, këmbë, në gjithë pjesët e trupit.

2 orë e 30 minuta qëndrova në Drejtorinë e Policisë Tiranë, dhe më thonin se nuk lëviz ambulanca për shkak të protestës. Skam asnjë urdhër ndalimi, asnjë procesverbal, por është vetëm një ndalim i paligjshëm. Kam patur 3 mjete, 1 kundragaz, 1 kapele dhe 1 celular që ma kanë marrë. Do të ndjek gjithë procedurën për dhunimin që më është bërë” – tha Dollapi.

8 Comments

 1. e hapi thesin dheky debili.. ME RREZUAN ME PLUMB GOME. Se po te mos perdornin plumba gome nuk do me kapnin dot se une vrapoj me 100km/ore.

  Ja u hodhi karremin goreve te PDs qe tani do dalin dhe do ulerasin.. SHIKONI KANE PERDORUR PLUMBA GOME…

  Une do ta fusja brenda nja 6 muaj , kete kllounin per mashtrim dhe shpifje.
  Kush i duron tani …. do na cajen veshet… POLICIA KRIMINALE QE PERDOR PLUMBA GOME..

 2. Po kte e mori hunda perpara me, ca na thote ky?
  Shif se kur ti bojne plumba prej verteti mbas nonji jave.

  Mbas nja dy javesh do dali Lyli te thote qe na ka vra policija krimanale…

 3. Hahaha, filluan keta si mamadhia Sali, pistoleta cader e plumba gome e dragonj fluturues. Ah ti ke koken si Dollap mor Dollap!

 4. Ky flet sikur populli nuk e ka pare videon e ketij saitit,si ka mundesi qe te gjithe maloket I fillon emri me S,po tallin bythen te gjithe militantet e pd me ty sahit I salihut

 5. po mir o varikars, po ato videot ku hidhje molotov ndaj policis, apo ato squhen. sikur te jen trendafila molotovet. ik ore bythqir, ju jeni fis kriminelesh te degjeneruar, kamikaz te Salehut. po i ben edhe presion policit qe te ndaloi duke i nxjerr emer mbiemer. ti duhet te kalbesh ne burg, cudi qe te paskan nxjerr. ti je hajdut e kriminel si pothuajse gjith pjestaret e fisit tend, te njofin shqiptaret se kush je.

 6. He ROB QIRAT E RIVDEKJES u kenaqet ne kete faqe nuk komentoi njeri tjeter pervec ju morrave te kuq ,qe ka mundesi te jete vetem nje ose dy moter dhe gra qira qe i ka shkruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu