• |
ide | kryesore

Vetingu në Polici, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

Lajme, Të fundit

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi ditën e sotme me 79 vota kundër dekretin e Presidentit Ilir Meta për vetingun në polici.

Ishin kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, që gjatë fjalës së tyre në Kuvend bën thirrje që deputetët të votojnë rrëzimin e dekretit të Metës.

Ata vunë theksin tek rëndësia e këtij procesi, sipas të cilëve është shumë i nevojshëm dhe prioritet duhet të jetë nisja e tij sa më shpejt.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Lleshaj apel deputetëve: Rrëzoni dekretin e Metës nëse doni vetting në polici 

Tjetër përplasje me Ramën, Meta kthen nuk dekreton ligjin për vettingun në polici 

Vettingu në Polici/ Lleshaj i përgjigjet ashpër Metës 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu