• |
ide | kryesore

(VIDEO) Si u bukos Rama për zgjidhjen e krizës

Lajme, Të fundit

Ndërprerjet e batutat karakteristike të kryeministrit kur vendoset përballë fakteve kokforta, nuk e nxorrën dot këtë të fundit nga situata mbrëmjen e djeshme përballë analizës së gazetarit Andi Tela në emisionin ‘Opinion’.

Analiza/ Pesë gafat e Edi Ramës në “Opinion” 


Kur Tela rreshtoi një më një, të gjitha ato që i quajti, tulla në murin që Edi Rama ka ngritur përballë opozitës, ky i fundit e quajti këtë analizë një fjalim. Ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim, ai nuk pati një përgjigje për mënyrën si kishte minuar opozitën dhe pozicionin e saj dy vitet e fundit. Për më tepër shihni dy videot më poshtë. ©Lapsi.al 

 

20 Comments

  1. ja dhe militanti me dipllome. je pikerishte ajo cfare po kundershtojne njerzit me intergritet. nje rrot kari qe shet pordhe pa bere asgje ne jete

 1. Po ku ke qene deri tani o gramshjot!?
  Shqiperia po vuante per ty. Ti aty ri ne c’do proteste por mos harro te maresh me vete uturakun.

 2. Po me e forta kur nxorri para ketij fevziu nje gjynafqar qe stha gje dhe thoshte po sikur ky te zihet ne 30 qershor me kushuririn e tij ki ca do besh…. zgjidhja ti sherrin ketyre. U ul prape ai….. se per ca e ngriti fevzo su morr vesh….

 3. Po ta fillosh qe nga 2013 behet mur kinez ai, por dhe ky seksioni i vogel i murit qe shpjegoi tela mjafton per te thene qe fajin per krizen e ka qeveria.

  1. Po cfaj ka femija mor maskara njeri. te zi e paske shpritin o shpirtlig. femijet jan gjithmon engjej dhe kush mallokon ata zoti ja kthen kmplet mbarpsh me interesa. ashtu qoft.

  1. Tamam. Burg per kete e burg per ate bythqirin tjeter qe mori 250 milion euro (u akuzua nga ish-shoqja e klases, Ina Rama) dhe ia hodhi bythes me nje raport mjekesor. tuf hajdutesh

 4. nuk eshte pergjegjesi e kryeministrit ti mbushi mbendjen opozites te futet ne zgjedhje. sa per kryeprokurorin nuk mund te bente pazar me ata qe zgjodhen dhe mbrojten deri ne fund Lallen (nje horr kriminel e hajdut i ndyr). Ca anliz kari eshte kjo. thot ky: ata than do djegim mandatet ti se besove. ca te bejn ata 700 mij njerez qe votojn opoziten. pse pergjegjesi e kryeministrit eshte qe patrit e tyre i pren ne bes e nuk duan me ti perfaqesojn. kjo llogjik vlen vetem per nje mega fshat si shqiperia. ky po i kerkon llogari kryeministrit per veprimet e opozites, pse i le te digjnin mandatet, hajde kar me zile hajde. totalisht provincial dhe injorant. O NJEREZ MENDONI THEJSHT PER NJE SEKOND SIKUR TE ISHTE SALA NE VENC TE KETIJ. DO I KISHTE BER KUFOMAT MULLAR.

  1. Kufomat jane bere tashme mullar. 80 te zhdukur vetem ne vlore dhe nuk kemi pare asgje akoma, se keto pune shtrihen gjate ne kohe.

 5. po ca pergjigje ti kthej? u bukos thon. ky po i kerkon llogari nje hajduti per veprimet e ca hajdutave te tjer. sa mir ben qe iken e mos ardhshin me e terheqshin kemben zvarr edhe per keta qe kan ngelur. duhet se sben vetting ne politik, asnje nuk ngel ne ate parlament me nje vetting. duhet me fillu cdo gje nga e para se eshte ber muti mullar e po qelb gjith popullin.

 6. Dhe nje here tjeter rama tregoje qe te tilla perballje I kthen ne favor te vetin,thene shqip rama talli loqet me keta gazekare

 7. Per Lapsi.Al : Keta komentues me pseudonim ” I paemer”,kuptohet qe jane te ERTV se Fuges,por eshte e pa faleshme te na merzisin,cdo dite,ne cdo faqe,e ne cdo shkrim,dhe pergjegjesia eshte e juaja.,Komentet duhet te lejohen per shkrimin e jo per rte share dhe ofenduar dhe asgje per shkrimin.

 8. Kristi mos u merzit se komentuesi .ari stalini ziguri nuk te duket ty palle qe ato shajne ne 24 ore qe kane dhe nga nje llagap mbrapa

 9. Per te share ti qe ke perdorur pseudonimin e tjetrit apo tjetres -Zana-je nje nga te pa emerit e ridhjerjes NGA ATA KOPILET ,ANALFABETET ,AUTIKET QE FILLUAT TE SHANIT KOMENTUESIT kundershtare te paret nga familjet .Prandaj ti o i pa emer i ridhjerjes ne c’do koment qe do ma merrni ne goje robt ,motrat dhe grate ju kam per te shkerdhyer.Qe ne fillim kam shkruar per ju o kopilat e e pjelles se bushtrave komuniste qe mos shani ,mos debatoni .mos replikoni me komentuesit e tjere sepse ata kane menmdimin e tyre .Kurse ju moter dhe gra qiret nuk shkruanit as nje fjale per ,shkrimin ,per lajmin ,per foton por vetem shanit dhe fyenit komentuesit e tjere .Dhe tani ju prag qirat do e kini resto sa here te hani mut me te tjeret ,Sepse ju ini nga njerzit me te rashe nga trute ,me shuj opinge qe nuk hani shqip ,ju ini nga ajo rrace qe nderin e jepni ,partine dhe udheheqsin jo .Ju e kini per nder dhe krenari t’ju shajne nga motrat dhe grate sepse nga ajo rrace ini .Ju meritoni me shume se kaq .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu