• |
ide | kryesore

Zyrtare/ Allegri nuk do të jetë më trajner i Juventus: prapaskenat e divorcit pas 5 vjetësh

F1, Sport

Historia mes Massimiliano Allegri e Juventus është mbyllur pas pesë vitesh. Tekniku toskan nuk do të ulet në pankinën bardhezi në sezonin e ardhshëm: komunikimi ka ardhur drejtpërdrejt nga faqja zyrtare e Juventus. Tre ditët e takimit kanë sjellë në një ndarje me konsensus, me Allegri që do të marrë një shpërblim për vitin e kontratës së mbetur e të pafinalizuar. Tekniku e presidenti Andrea Agnelli do të flasin nesër në konferencë për shtyp, në vigjilje të ndeshjes me Atalanta.

Nuk gjendet akordi mes dëshirave të shoqërisë, e bindur se ka një organikë competitive për cdo kompeticion, e atyre të Allegri që – ashtu si Conte në 2014 – dëshironte një gjysëm revolucioni në skuadër për ti dhënë stimuj një cikli, që duhet thënë ka sjellë pesë tituj kampionë, dy superkupa italiane e katër Kupa të Italisë. E vetmja gjë që i ka shpëtuar, por decisive, është Champions League që është bërë objektivi i vërtetë i klubit, pas tetë vitesh dominim në Itali.

Nuk mungojnë prapaskenat: të martën në mbrëmje ka folur Agnelli, duke ilustruar planet e prespektivat e klubit. Të mërkurën është diskutuar tërthorazi argumenti i kërkesave të Allegri, sepse në qendër të vëmendjes ka qenë të gjendet një dalje e mirë nga skena e teknikut, deri në njoftimin e sotëm.

Tani hapet kapitulli për emrin e ardhshëm të pankinës bardhezi. Ëndërra mbetet Guardiola, vështirë ta marrësh nga Manchester City edhe pse cështja e Fair Play Financiar mund të krijojë një krisje në murin anglez. Jo më pak e komplikuar është edhe rruga që të con tek Deschamps (kërkon të luajë Euro 2020 para se të largohet nga Franca) e Pochettino, ka një pagesë të frikshme prej gati 20 milionë euro. Agnelli mbetet i ftohtë ndaj Conte, që është afër Inter, ndërsa Simone Inzaghi është një emër që po ngrihet në hierarki.

1 Comment

 1. Kjo është një dëshmi e leximit nga të gjithë, unë jam këtu për të lejuar të gjithë botën të dijë për një njeri që shpëtoi marrëdhënien time dhe ky njeri i madh quhet Dr. IZOYA. Në të vërtetë ai bëri një punë të madhe për mua duke e kthyer ish-dashurën time që më lanë dhe premtoi se kurrë më nuk do të kthehej përsëri tek unë. Me këtë, kam arritur të kuptoj se dhënia e detajeve të Dr. IZOYA për botën do të bëjë shumë të mira për ata që kanë shkatërruar shtëpi apo marrëdhënie për të që t’ju ndihmojë të rregulloni atë marrëdhënie të thyeshme ose martesën tuaj. Mund ta arrini tek adresa e tij e postës elektronike: [email protected]. Merrni kontakt me të dhe shikoni se si problemi juaj do të zgjidhet brenda 24 orëve. Ai gjithashtu specializohet në çështjet e mëposhtme …
  (1) Ju doni ish tuaj prapa.
  (2) Dua të promovohesh në zyrën tënde.
  (3) Doni që burrat / gratë t’ju ndjekin.
  (4) Ju dëshironi një fëmijë.
  (5) Ju jeni sipërmarrës dhe dëshironi të fitoni kontrata
  (6) Dëshironi që burri juaj të jetë i juaji përgjithmonë
  (7) Ju keni nevojë për ndihmë shpirtërore.
  (8) Ju keni qenë të scammed dhe doni të shërohen paratë e humbur.
  (9) Ndaloni divorcin
  (10) Thirrja e riteve të parave
  (11) Fito zgjedhjet..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu