• |
ide | kryesore

Basha: Në Britani deputetët rrinë në këmbë, ndërsa në Shqipëri kanë kolltuqe 15 mijë euro

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i nxitur nga vizita e tij e sotme në Britani, ka bërë një krahasim mes kushteve të deputetëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe kushteve të deputetëve dhe funksionarëve të lartë të shtetit në Shqipëri. Sipas Bashës, në Shqipëri ministrat blejnë kolltuqe me vlerë 15 mijë euro, ndërsa në Britani një pjesë e deputetëve qëndronin në këmbë.

“Tek ne, fakultetet japin akoma mësim për kompjuterat me shkumës e me dërrasëtë zezë, sepse paratë që duhet të shkojnë për të investuar në auditorë, në laboratorë, në teknologjinë e informacionit dhe në dixhitalizim, i bën rrush e kumbulla qeveria. i bën mermer për zyren e ministrit dhe e blen kolltukun 15 mijë euro.
I keni parë se ku ulën deputetët në Britani, apo jo? Shkova dhe i pashë sot!
Çdo gjashtë muaj kishin për t’i ndërruar kolltuqet te ne, atje as nuk ka vend të mjaftueshëm që të ulën të gjithë deputetët. Disa rrinë në këmbë. Ashtu duhet të rrinë deputetët, qeveria duhet të rrijë në këmbë para popullit, jo t’i marrë paratë e popullit e t’i bëjë rrush e kumbulla”.


10 Comments

 1. ahahah ky osht klluf fare . Si me kausho rrikan deputetet nkom ? Pse nuk i shofim ne ne televizor qe ato jon ul ne kur flasin cohen para mikrofonit kur ja jep jalen ai qi man rregullin.

  Kur tvish ti n pushtet do ti lesh deputetet nkom ?

  ky ka hik per lesh

 2. Ne parlamentin anglez votojne me ulerima, ne shumicen e rasteve. Vertetojeni kete qe them! Ndodhin shume gjera interesante ne ate parlament, si psh futen njerez me dhune dhe nxjerrin bythen ne shesh; policet i marrin me qetesi dhe nuk i masakrojne me shkopa gome.

 3. Cosht ky kar kshu me? Po ky klluf sikur vje nga marsi me burr.
  Hedh helm per vendin e vet dhe fillo tu na tregu se si deputetet duhet me nejt ne kome.

  Po pashaporte hollandeze a kane kto deputetet? Po mandatet a i djegin dhe kerkojne qeveri transitore?

 4. Ne kohen kur ti ishe min I jashtem o lulu pd beri restaurim sallen e kuvendit dhe ti ne keto karrike je ulur qe kushtokan 15 mije euro te firmes Arden ky genjen diten per diell,nuk fitohen votat duke folur budallalliqe,o lulu po kryetari I pd elbasanit qe u arrestua ne sallen e gjygjit sot per droge do thuash ndonje fjale

 5. qim poci ver syza e jo mut ne sy.sala e parlamentit anglez nuk i nxen te gjith.te tjeret rrijn kemb afer hyrjes.

  1. Ari pa syza ,Ky Lulka eshte jo modern si kta bythqimat e sotem por si Tore , Thimi dhe Baci fut dhe gabzerin e Vucidolit

 6. i pa emer e berti o mut stalini si edvini,ne angli po keqperdorove dhe nji funt ,futesh ne burg e lere si rama qe vodhi 6 miljard ne 6 vite.te terat per qenef negjmije ne kryrministri,kokain,brek xhelili,jastek griselde,qirapa e qitjonka te kuqi,lgbt,etj.shikoni bideot o mutes stalini vertet rrijn ne kemb kur votojn nuk ka aq karrige parlamenti.por ju te lindur ne mut e qenef negjmije ju keni par gje,deri sa sala ju liroi ga stallat e koperatives stalin.ishte saliu qe ju beri njerz me liri levizje ndryshe do te ishe ende duke henger ne qenef negjmije .

  1. Ca thu mo burr! C’me ka kap ky fiiksim qe du me i gjujt me gur cdo qeni qe me leh, qofte dhe gabimisht, ngaqe eshte pall apo dru?! E di njeri prej jush qe basha ka statusin me te nderuar te qytetit: “Qytetar i lire i Londres”? As cim peka nuk e mban mend me duket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu