• |
ide | kryesore

Basha: Nuk do të lejoj taksë në rrugën Tiranë-Durrës

Lajme, Të fundit

Nga Londra, Kryetari i PD Lulzim Basha nga tha se Partia Demokratike nuk do të lejojë taksë në rrugën Tiranë – Durrës. Ai u shpreh gjithashtu se do të anulojë taksën për Rrugën e Kombit.


“Mua m’u ngarkua detyrë ndërtimi i rrugës dhe më dhemb në zemër të shoh që diçka qe u bë me lekët e shqiptarëve tani u kërkojnë shqiptarëve të paguajnë 2-3 fish. Paguajnë edhe taksën e rrugës, edhe taksën e qarkullimit. Asnjëra prej tyre nuk do të ekzistojë kur PD të jetë në pushtet. Pse nuk do të ekzistojnë? Sepse të dyja varfërojnë shqiptarët.


Duke i hequr këto të dyja, ne mundësojmë që të ketë më shumë qarkullim. Kjo është ndarja me thikë midis atyre që e kanë mendjen vetëm tek taksat, vetëm tek shtrëngimi, që është Shqipëria e frikës dhe Shqipërisë së lirisë. Shqipëria dhe shqiptarët do të pasurohen shumë më shumë me taksa të ulëta, sepse do të kenë më shumë motiv për të punuar dhe vetëm puna dhe iniciativa e lirë e pasuron një komb”, deklaroi Basha.

6 Comments

 1. Levizja e lire eshte me dobi te ekonomise.

  Qe kur vuri traun ne Rrugen e Kombit ky Kryeminister Qelbesire,
  bllokoi levizjen ky monster, sepse qe me Ligj, detyron Shqiptaret te paguajne 2 Ortaket e traut edhe kur bejne turizem ne Prizren, Durres, apo Tirane, edhe kur bejne biznes.

  Rruget e Shqiperise duhet te jene pa TRA, sepse qarkullimi ndihmon EKONOMINE more Kryeminister Koncesionar I ndyre.

  1. Po keto bythqirat e rilindjes vjedhin aq shume nen efektin e kokaines, sa nuk i bejne llogarite mire dhe pastaj vene tarifa. Kurre PD nuk vuri takse per rrugen e kombit se raporti i klsh ishte mashtrim. Prova eshte sjellja e rilindjes! Kundershto vetem po pate tru, turo!

 2. Taksa e rruges eshte maskarillik, po edhe Lul Basha eshte maskara mashtrues.
  Vodhi per rrugen Dures – Morine dhe i shpetoi gjykimit me procedure. PD e kishte ne plan per te vu takse te ajo rruge dhe e kthyen pllaken kur kuksianet u cuan ne proteste.

  Tani fillo e bo premtime majtas djathtas se e di qe ska per te fitu kurre.

 3. Ky I fundit e quan Koncesionin maskarallik, por duket qe eshte rilindas, fillon to e hudh maskarallekun nga PD ja

  Jo more, jo.

  Maskarai eshte Keyeministri, dhe duhet hequr nga pushteti.

  Rruge NUK duhet te kene tra.

  Nqs kete e ben PD, voten time e ka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu