• |
ide | kryesore

Vlorë/ I afërmi ndërron jetë në spital, familjarët dhunojnë mjekun

Lajme, Të fundit

Një tjetër ngjarje me në qendër dhunën ndaj mjekëve ka ndodhur në Vlorë.

Mjeku i urgjencës i identifikuar si Florian Godaj është dhunuar nga familjarët e një pacienti i cili ka ndërruar jetë.

Pacienti ishte paraqitur ditën e djeshme në spital për të marrë mjekim. Pas kontrollit nga mjeku pacienti është dërguar në shtëpi, ku për fat të keq ka pësuar atak kardiak.

Familjarët kanë fajsuar mjekun për ngjarjen, ndërsa e kanë dhunuar këtë të fundit fizikisht dhe verbalisht.

Pas njoftimit të policisë janë arrestuar edhe personat përgjegjës për dhunën, ndërsa i pyetur mjeku nuk ka pranuar të prenoncohet për rastin.

2 Comments

  1. Dhuna nuk eshte e pranueshme por edhe paaftesia ekstreme qe vdes njeriun eshte akoma me shume..Ne qofte se mjeku eshte I ppafte me mire mos ta marre detyren..

  2. Ne spitalin e Vlores nuk ka mjeke te afte ,ka vetem dhijare qe edhe dhive nuk dine ti bejne sherbim .Sidomos ata qe e quajne veten -kardiologe-.Eshte nje monster -Ilirjan Gusho -e ka emrin sebashku me infermjeren e tij qe e ka nje kasape te devotshme i detyrojne pacientet tu japin lek .Hiqini keta te koruptuarit ,te degjeneruarit dhe lerini te shesin banane .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu