• |
ide | kryesore

Detaje/ U arrestua Tiranë, kush është kosovari i shumëkërkuar (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Dy person u arrestun nga bashkëpunimi mes Policisë së Tiranës në bashkëpunim me Interpol Tiranën dhe me agjencitë e tjera ligjzbatuese, njëri i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në Gjermani dhe tjetri i dënuar më parë  për trafik droge në Zvicër.


Sipas policisë, shtetasi me origjinë kosovare Shkëlqim Kastrati 23-vjeç, i kërkuar për vrasje u arrestua në një palestër, ndërsa në shtëpinë e tij ku jetonte me qira u arrestua edhe një 38-vjeçar, i cili ishte i skeduar nga Policia Zvicerane për shitje të drogave të forta.


Bashkë me dy të arrestuarit  dhe drogës së sekuestruar, Policia ka shpallur në kërkim edhe pronarin e shtëpisë ku jetonin personat e mësipërm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu