• |
ide | kryesore

Montella humb mendjen, grusht sfondit të intervistave, plagos një steëard: “Tani do tregoj emrat e arbitrave”

Sport

Eshtë një moment i zi për Fiorentina, që në humbjen e pesët radhazi (1-0 në Parma) mbetet në kuotën e 40 pikëve e rrezikon seriozisht rënien. Montella, është tërbuar në përfundim të ndeshjes, ka humbur kontrollin e vetes duke goditur me grusht sfondin e intervistave, që duke rënë ka goditur një steëard të Parma, duke e plagosur lehtë. Një gjest i dënuar nga arbitri Giacomelli me përjashtim.


Pastaj përpara telekamerave, tekniku viola ka sulmuar arbitrin e ndeshjes: “Nuk humba për fajin e arbitrit, por sot nuk e kuptova masën e tij të gjykimit. Ose më mirë, ndeshta e kuptova dhe nuk e pëlqeva. Humba mendjen në fund. Tani do të filloj të tregoj emrat e arbitrave kur gabojnë. Beseoj se kishte një penallti për Chiesa”.


Fiorentina do të luajë gjithcka në javën e fundit kundër Genoa: “Sigurisht nuk duhet të konsumojmë energji, do të ishte gabim. Nuk duhet të biem viktimë të pesimizmit e të mendojmë se është gjithcka për tu hedhur poshtë. Duhet të jemi të bashkuar ose të bashkohemi e të luajmë pa frikë. Ka pak qetësi, është shpjegimi i vetëm që mund të jap. Duket një sezon i mallkuar, që duhet të mbyllim në Serie A”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu