• |
ide | kryesore

Itali, arrestohet ‘skifteri’ shqiptar

Lajme

Një shtetas shqiptar i dënuar për krime kundër trashëgimisë është vënë në prangat e policisë italiane, mbrëmjen e djeshme.   Mediat fqinje shkruajnë se shqiptari, i cili rezultonte i parregullt në territorin italian ishte gati për të kryer një tjetër vjedhje me një bashkëpunëtor.


Aktualisht shqiptari ndodhet në burgun e Via per Cassano dhe është ende në hetim.


Gjatë arrestimit të shqiptarit, policia evidentoi në një makinë edhe një shqiptar rreth të 40-tave që dyshohet të jetë shtylla e bashkatdhetarit, gati për të kryer ndonjë krim. 40-vjeçari po hetohet në gjendje të lirë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu