• |
ide | kryesore

Lubonja: Rama kërkon të eleminojë opozitën me ndihmën e ndërkombëtarëve

Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Edi Rama me deklaratat e fundit që bën, presionon opozitën e vendit duke pasur me vete fuqinë e ndërkombëtarëve.


“Rama thotë se i përfaqësoj unë edhe shumicën, edhe opozitën. Mirëpo, kjo maxhorancë nuk përfaqëson dot popullin. Kjo nuk është demokraci, kjo është një kthim pas i medaljes në regjimin e monoklaturës. Në thelb kjo është situata, tani kemi sistemin e monoklaturës të oligarkëve. Për të zgjidhur krizën, se di, por në horizont nuk duket gjë.


Rama e vazhdon linjën e tij. Vazhdon që të godasë opozitën, duke thënë se shtie me shishe benzine, një gjuhë tepër e ashpër. Me këtë gjuhë ndaj elementëve opozitarë, Rama do ta eliminojë opozitën. Me këtë gjuhë flet. Tani ka me vete edhe ndërkombëtarët dhe do eliminimin e opozitës. Me gjuhën e Ramës s’mund të ketë dialog. Duket qartë se Rama e presionon opozitën për ta eliminuar dhe këtë e bën me ndihmën e ndërkombëtarëve”, tha Lubonja.

11 Comments

 1. ky eshte karosur fare. Opozita po shkaterron vehten . Edhe Rama dhe nderkombetaret ja kane thene shume qarte opozites… jashte parlamentit ju do shuheni dale nga dale si opozite.

  Ky skicofreni tani ja hedh fajin Rames dhe nderkombetareve per budallallikun e opozites.

 2. shok komunista te shartuar me rilidas e dini cfar del , del nje lloj rrace shum e ndyre qe duhet te shporret me cdo kusht.Raca juak eshte aq e ndyre aq pa dinjitet saqe edhe siper nenes tuaj ta shihni edi varikarsin nuk ju ben pershtypje.

  1. Jo vetem qe si bo pershtypje po per ti bo qefin liderit suprem do ja futshin llapen per lepirje ne pill pasi ja kane thith gjithe mutin supremit

 3. Vetingu jo une do tju cojne per lesh ju salihun lulune monen sali anjin,dhe shpellaret bashke me tosin do ndjehen me mire

 4. ti o i paemer sic eshte e gjithe rraca juaj e pa emer e pa dinjitet njerzore do te thosha , se vetingu juaj do na e marr ne goje te gjitheve ne jo se keni meshir se ju ate nuk e njihni por se skeni ku te na kapni edhe per shkeljen me te vogel, merrni me prokurori e me gjykata sic i ka marr rilindja nuk keni ku te na kapni , qe nga un qe jam nje qytetar i thjesht i ketij vendi e deri te Berisha sepse hajdutet e pisat i keni ne gjirin tuaj.Bythqirje te mbar shok rilindas ose me mir kerrma te ndyra.

 5. Me e ndyre se rraca e kuqaleve nuk. Ku katandisen vendin eksperimentalo shkaterrues. Ku e kane katandisur keto 5 vjet per turp te botes. Krim korupsion kurveri .

 6. Dmth nderkombetaret jane aq kara sa i mashtroka a i zdapi gjate per te eliminu opoziten.

  Nderkombetaret po ashtu u mashtruan per reformen ne drejtesi.

  Nderkombetaret u mashtruan serish kur i benin thirje opzites per tu fut ne parlament.

  Edhe Salehu i mashtroi nderkombetaret kur keta te fundit e kapen per veshi zdapin e gjate dhe e futen ne parlament.

  Shkurt muahbeti nderkombetaret jane vari trapin, vetem Tos anal isti eshte ai qe duhet degju, sigurisht edhe me anal iste te tjere te shquar si Bushati, Shkullaku, Zheji, Rakipi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu