• |
ide | kryesore

Rama përgatit ‘grupet paramilitare’ që do ruajnë zgjedhjet

Lajme, Të fundit

Me një opozitë jashtë zgjedhjeve të 30 qershorit dhe pa një konkurent real për bashkitë e vendit, Edi Rama duket se ka filluar të bëjë llogaritë e situatës potencialisht kaotike post-zgjedhore.

Në mbledhjen e sotme të grupit të PS-së, Edi Rama i ka lënë porosi të vetëve që të jenë të kujdesshëm gjatë zgjedhjeve, për të mos i lënë vend opozitës të ankimojë procesin në një moment të dytë.

Burime të Lapsi.al bëjnë me dije se Rama ka porositur të mos bëhet asnjë ndërhyrje në proces, si shtimi fiktiv i votuesve apo manipulimet me listat. Ai ka kërkuar që në komisione të vendosen kryesisht njerëz që e njohin ligjin dhe dokumentacionin e procesit. Përpos kësaj, kryeministri ka kërkuar ‘grupe të gatshme’ njerëzish jashtë çdo qendre votimi për të evituar çdo pengim të mundshëm të procesit zgjedhor, duke dokumentuar me pamje incidentet e mundshme.

“Mos u provokoni. Regjistroni ata që mund të shkaktojnë incidente. Të provojmë që nuk jemi ne shkaktarë. Të denoncojmë këdo që cënon zgjedhjet.”– mësohet të jetë shprehur mes të tjerash Rama.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Fjalimi i Ramës: “Vota jonë, plumb për armikun” 

Palët janë barrikaduar në pozicione diametrialisht të kundërta përballë njëra-tjetrës për çështjen e zgjedhjeve. Opozita e drejtuar nga Lulzim Basha ka bërë fakt të kryer se nuk do të bëhet pjesë e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Deklaratat nga selia blu dhe aleatët e saj janë edhe më radikale. Ata nuk do të lejojnë që të mbahen zgjedhje ‘fasadë’ në fund të muajit të ardhshëm. Nga ana tjetër, Edi Rama, në dukje është i palëkundur për mbajtjen e zgjedhjeve, edhe pse ka lënë të hapur mundësinë për dialog me opozitën. Kryeministri madje edhe e ka sfiduar opozitën vetë, apo edhe nëpërmjet vartësve të tij, se nëse pengojnë procesin e votimit, do të përballen ashpër me ligjin. ©Lapsi.al 

94 Comments

  1. ‘’’ Burime të Lapsi.al bëjnë me dije se…. Rama ka porositur të mos bëhet asnjë ndërhyrje në proces, si shtimi fiktiv i votuesve apo manipulimet me listat’’’’’ kete fraze e ka shtuar Shkurdhaku vete per te dhene idene qe ‘ kete gje te zakonshme qe e kemi bere gjithmone …. Nuk duhet ta beni me’’’’..

   Ne asnje fraze te Rames ne kete mbledhje nuk u fol per ‘’‘shtimin fiktiv te votuesve apo manipulimit te listave’’’’

     1. pa emer rama thith pall Ilir mete ne lalz dhe e ben president fajin saliu,ramen e qijn ne byth frrok ,rosh,ndok e dosh prap fajin saliu.

     2. thuhet se ne prag fushate do kete ngritje rroge per ju lekakulot mavi

     3. Hani sufllaqen o mjeran. Un i kam qi ropt gjith politikaneve te pluralizmit. Po ju?

     4. une i kam qi ropt + qent e lagjes te gjithe politikaneve , prandaj mos beni lekakulon e tyre

   1. ..……i shkullaku po ashti i tha mbylle Agon Chanel,shkaterroi shtepin e vjerrit te Lulzim bashes dhe tet te tjerve,jepi me letra te falsifikuema ne amerim 40 miljon euro fusha shpk etj…….i trego kus te ka qi roshi kur ke qen fenmi ne grup ,apo ishte frroku e ndoka qe te trafikuan e greket dhe italjanet byth e goj te shpuan.nuk e ka gjizhmon fajin saliu o derr.saliu i kishte faj edvinit qe ne vend te bllokut i thithi pallen ne lalz ilirit ,dhe e beri president.

  2. me sa duket ti ja kalove per shpejtesi komenti o socialsit skipetar. apo me ler ta gjej, komenti yt nuk quhet…hahaha

 1. Po kaluat per xhiro nga parku do shihni se atje rrine per tju hapur diametrin njeri tjetrit bythqirat e lulishteve ( aka endri fugsat ). Kurse ne rruge mund te identifikohen kollaj. Ose me ane te partise socialiste ose me ane te pordheve te kota qe u dalin vet pa u sforcuar. Apo se kane trasheguar elasticitetin e bythes nga periudha e xhaxhit. Eshte ne gen.

  1. vendit ti merrni te keqen ju 80-lekshat modern. Per lesh ka per te shku vec Salehu, Lulushi, Mona karja me nja 300 militant. Po deshen te marrin dhe Ramen zvar po Shqiperis ti marrin te ligat keta sundimtar halabaker e horra.

   1. i pa emer 75 vite mut stalini,lesh negjmije,pordh ramizi,fend kristaqi,morra baba taku,plesht Fatmir xhafe, jarg gjinushi,palla frroku,roshi,doshi,ndoke prenge dhe lepini byth edvini e end ngop nuk jeni sepse kafsh komuniste te leninit,stalinit,edvinit putinit jeni.nuk u ka faj saliu jo por truni i nje mini qe keni.sala ju beri njerz nga kafsh,krymba qenefi qe ishit,ju dha dinjitet te levizni neper bot lir por ju parazitet nuk doni ,ne vend te saj doni mut ne qenef negjmije dhe shurr milladini.

    1. Nuk me ha kari per asnji o loqe. Ad mavi ad komunist e se me pak enverist si salehu tend. Jam shum dakort. Jan te gjith fisqira, bashk me fisqirin saleh

    1. E more 4 euroshin o varikars, boll bere si sala qe akuzon te tjeret me ato qe ben vet. e di qe je i paguar por mos na hap shum karin se un e kam timin kete mendim te pakten.

     1. Paske pasiguri ne vetvete. Te ngeli kari ne goje. Nga lulishtja po flet ?

     2. po ta heq nga goja se po te gezon fort. mos me fut ne valle mua se smar pare si puna jote se me ata si puna jote nuk ja vlet te shpenzosh asnje sekond. behet muhabeti banal e pa vler. ha sufllaqen edhe boll, meru me ata qe se din.

     3. ore se po beni diversion kot, o palla trapi po nuk ka ngel budalla ne shqiperi qe nuk e di se kati i pare i kryeministrise kishte te punesuar centrifugista online. ti dike dhe cmimet or derrzi

     4. o i paemer 10:05 tani qe ske ca thua tani thua sja vlen ke gjith diten neper komente. eshte tipike e rames ja u ka fut thell ne goje sa qe ju ka lene shtatzene nga stomaku. aq shume i reflektohet mentaliteti provincial tek ju parazitet. nejse vazhdo mbaje ne goje, kur te shkosh nga lulishtja bej te fala endri fuges, normalisht kur te gjesh kohe pa e patur ne goje. hajde ne grop ( megjithese ca ngrop te te them u ty, juve keshtu ju pelqen, palexho )

     5. o te qifsha Ramen ne goj e ty ne byth. thash: salehu dhe zarat e tij akuzojn me ato qe bejn vet. o mjeran ju te gjith bashk nuk vleni as sa Ver Llapa. ikni tani se na cat karin me fuguista e shtangista, e me teori kospirative. Kush ka dy pare ment i shef gjerat qart pa nevojen e 80-lekshave.

     6. o varikars i 10:49. Ik qiu me Fug e me Ram e me liderin tend suprem. o mjeran pabuks qe zihesh nga mengjesi deri ne dark per parti e mer vec 120 euro ne muaj per tu car karin njerezve e per te shruar fake news e fake comment. ju dalloheni kollaj se ne cdo muhabet, edhe kur ka nonji lajm per qirje lart e posht, ju thoni e ka fajin Rama si ne kohen kur ky thoshte e ka fajin sala. ju jeni ofendim per ata shqipe qe kan dy pare mend. ju politiken e funsi dhe ne shtrat e thoni qe e keqja eshte Rama e shpetimtari na qeka Sala me Like shtangistin. ofendime per cdo mendje te shendosh. ju merrni lek per kete pun, po a ka mundesi te mos na cani me karin ne te tjereve se nuk ua kemi borxh. shani ramen e fungen nga mengjesi deri ne dark. qiheni ne byth e qihuni me ta po deshet, po boll na cat karin ne te tjereve se per ate zot do e gjej ndonje nga ju e do ja shkerdhej pragun per te gjith ju te tjeret.

     7. oboboo ti qenke si ata studentet qe bertisnin per te drejtat e tyre duke bere si a-politik dhe ne fund dolen te gjithe te percare nga qeveria dhe partite politike. brravo vazhdo lexo komentet e te tjereve dhe bej politologun se ska ngel provincial me kollare pa bere filozofi. do te doje te ishin teori kospirative, por ja qe nuk jane. shumica e akuzave bazohen tek ngajrje te verteta qe ti nuk i ke perjatuar sepse je parazit me certifikate, ndryshe cendrifugist, edhe pse jam shume i sigurt qe nuk ja di fare kuptimin etiketimit “cendrifugist”. nuk ju akuzojne kot njerzit kur ju thone qe ju lexohet ne balle provincialiteti dhe mediokriteti i edi rames qe ja u ka instaluar te procesori. ske faj qe flet per teori kospirative, njelloje beri dhe rama me keto projektet e tij moderne edhe pse i shantazhoi dhe ja mbylli gojen te gjithve kush u mundua te shpjegonte pse nuk duhet te ishin bere ne ate menyre. prit prit se ske pare gje akoma. nuk do flasesh me per teori kospirative kur bytha jote te filloi te paguaj taksa edhe per mutin e miqve socialist. nderkohe qe ata vetem dhjesin. po nuk nryshoi gje nga atje lart ( nuk e kam per ramen ) nuk ka per te ndodh asnje ndryshim thjeshte marketing elektoral se si shqiperia po behet nje vend sovran pak a shume si pjesa e lodhur e italise qe merret duke share salvinin nderkohe qe nuk sheh se ku eshte problemi real, njelloje dhe me socialistet e mediokritetit merren duke share lulin. PARRRRAZITTT na kthyet edhe neve ne parazit duke u marr me ju se skuptoni, ti thua i kam qi ropt kti dhe ati dhe ne fund i falenderon ne menyre indirekte per konsensusin qe te dhane per te marr fryme. je neolibral me ambicie komunisti, kjo e gjitha fal semundjes se rende te nje personi te vetem edi rama. te gjithe te tjeret jane normal, rrota kari , po normal. prandja ju qiu fort rama aq shme saqe nuk me ca te shkruani neper komente. edhe nje gje, tempizem perfekt me urdherat e qeverise. prit prit se ske pare gje akoma, do behet kerdia me taksa.

     8. o varikars i 11:10, vetem militanti modern parazit akuzon per marrje pagese. te tjeret kane punuar kur ti i luteshe cdo darke politikes para se te flije gjum i sumçe. je fiks si dhendri i xhafes qe m=punon ne bashki, u be arkitekte nga politika, ose goca rames. sa ta kuptosh ku qendron problemi dhe pse vazhdojne ka ngel disa kokrra qe ngrejne zerin fiuuuuu do jet perhap hipokrizia si trend kulturor.

     9. ju nuk i ndaheni politikes o vlla, e paskeni semundje patologjike. problemi eshte vetem i juaji. un e them te qifsha Ramen, ti a e thua dot te qifsha Salen? nuk e thua dot sepse te heqin nga puna. kjo eshte diferenca e pakapercueshme midis nesh. mjeran

     10. pse ta shaj te te bej qefit ty, un them realitetin ti ndrron muhabetin thua nuk i ndahesh politikes, eshte semndja e rames, pa per poltikan nga i pari tek i fundit jane treguar ropqira, por ne firence nga ty une nuk jam militant partiak, dhe ne kete rast, dallimin e ben puna. ti o parazit mir qe bie ne kontradikt me ate qe ben per shkak te injorances tende personale, por ti edhe e perhap mor te keqen. te njejten gje ka bere dhe rama prandaj te lidh me ramen do sdo ti, shaje sa te duash ne thelb je njelloje. dhe prandaj them ju ka qire ne tru. po nuk ke si ta kuptosh se je parazit 24 karat. prandaj erdhi ne pushtet se mendoi tju promovonte njeher juve sic beri sala ne vitet 90, por ka diference te madhe se vitet 90 ishin tjeter gje. nuk mund ti fushesh tashme ne te njejtin thes prap se nuk po dalim nga diktatura komuniste prap ( ne fakt tani po futemi ), njelloje si cben artistet e rames me “bunkart”, je futur ndonjeher brenda ? po te jesh futur dhe ste ka bere asgje pershtypje pervec manikinave dhe lojrave cool te tipit ” hey, gjeje ku eshte mikrofoni i fshehur” atehere ske si te kuptosh se as histori nuk ke lexuar, dhe ketu fillon impakti negativ qe ndodhe ne kohe reale nderkohe qe ti me injorancen tende vazhdon qifsha kte qifsha ate, pra je kthyer ne militant automatikisht, i ke bere nder. vazhdo bej politologun o provincial i lumtur, nuk habitem fare qe te duken teori kospirative hahaha

     11. ik ore fakir se nuk meriton asnje sekond nga koha ime. si thot noli: ne shqiperi bujku meson beun, injoranti inteligjentin, pacienti doktorin, fshatari politikan. ti nuk ben perjashtim. humba mjaft kohe me nje debil si puna jote. meritoni thjesht injorim, shfryhuni, bertisni, shahuni, qini grat e farefisin e njeri tjetrin sepse E MERITONI. I modhi Konica tha: cdo popull meriton qeverin qe ka. hajt tung.

     12. tamam e vulosi, ska as argument dhe citon dhe konicen. ato qe ka thene konica te pershtaten shume mire sidomos ajo e fundit. je fiks si studentet e sotem. mundohu tja besh leksionin sa me te bukur fto dhe profesionist nga jashte edhe te jashtem ( edhe pse rama ketu ka nxjerr ligj qe nuk lejohen me sepse i djeg bytha nga injoranca qe i pershkon cdo qeliz te trupit ) dhe ne fund stresohen, jo sepse duhet te vin ne shkolle por sepse nuk gjeten dot nje justifikim per te mos ardhur ( se fundja edhe po erdhen instragram dhe facebook stil centrifug ). i djeg kur kuptojne qe jane budallenj dhe akoma me keq kur e kane trashguar nga familja, fiks njelloje si ty.

     13. puuu hajde se sa te keni ramen do gezoni ju injorantet. nderkohe futi ndonje citim nga konica prape, sa per mode, ver dhe ndonje pal syze optike dhe hopa ne administrat

     14. po ja do marim leksione nga ju te iluminuarit e zyres se komenteve. u paska djegur fort, paskam qelluar ne shenj. agrumentet terbojn komentatoret fake. ju nuk meritoni vemendje sepse nuk degjon argumenta injoranti e jo me i paguari. po u le ne mjerimin tuaj. tung.

     15. o ti enverist i 13:09, boll u more me biografin e njerezve o 80 leksh. nje mentalitet me vrimacelesin paske, merresh me njolla ne biografi. sna u ndan enveristat se “komunist” eshte fjal e madhe.

     16. o enverist, normal qe eshte fjale e madhe komunizmi per ju, e mbani si politike te shenjte. enverist dhe komunist eshte e njejta gje nqs ke lexuar pak per historine, mbase i vetmi rast ku i fut gjithe medikritetin e civilizimit ne nje thes te vetem. ti vazhdo flit kot sikur di. mos je gje ben blushi ore se me del check in tek top chanel-i.

     17. te kaloi argumenti siper kokes, sjemi as nga zyra as nga borderoja te keqen, ska gje se keshtu keni vepruar historikisht o komunista qe tani po e mbroni si ideologji. taktike e bukur. nejse hahahaha ej po si cdo te vertet qe ju thuhet e ktheni mbrapsht si kalamaj, e vetmja gje qe ndryshoni eshte emri hahahahahaha hajte nonen, kshu noten

     18. bobobo. nje tuf militantesh qe te cajn karin se sje militant. pastaj te bejn me zor militant te rilindjes. e thon edhe sjemi te paguar. ju merreni gjith kohes me gjueti shtrigash dhe para kompjuterit. vazhdoni me mentalitet enverist e mesjetar si ne kohen e inkuizicionit. me cfar e nxirrni buken e gojes o zotnerinj apo keni ndonjerin jasht shtetit. e keni rrezuar dhe e keni ngritur republiken e re e te vjeter nje mij her neper portale, kapeni me fjal “komunist”, “llapist”, “mavi” dhe sulmoni nga mengjesi deri ne dark fjalen e lir nqs nuk shahen keta e mborhen ata. shkurt mjeran. me keni ber ballist, komunist, pdist e salist kushedi sa her deri tani. ndheni mendjen, apo sipas komentit. doni te ndryshoni gjerat dhe shqiperin, fillojeni nga vetja juaj e nga familjet tuaja. fillojeni nga respekti per tjetrin. nqs ju kacafyteni per kocka neper portale, imagjinoni ata qe kan ne dore thelat dhe tepsin. les miserables.

     19. o ti i paemer i 21/05/2019 te 14:38, vazhdon tregon injoranc te thekur. Vet Marksi kur pa aplikimin e teoris se tij tha: Nqs ky eshte komunizmi un nuk jam komunist. Ti smund ta barazosh komunizmin me aplikimin e tij enverist. parti komuniste kan pasur anglia, franca e spagna po kan qen e jan liberalo-komuniste. enverizmi eshte nje aplikim pervers i ides komuniste ashtu si eshte demokracia shqiptare e 30 viteve te fundit “demokraci fake”. po ku di ti o injorant, po te ishe aq i ditur sdo beje kete pun.

     20. or ti profesor argumenti i 21/05/2019 te 14:43, kujt i thua “ju”, “ju”. ca metalitek kari paske. totalisht fshataro-provincial. un nuk jam “ne” un jam un. apo pluralis majestatis, le qe ku mer vesh ti nga keto, ti ke mesuar te shash dhe aq mjafton per te te gjetur nje pun. koktrasheve tu thuash gjith diten; ore sme ha kari per ata fare, as rilindje, as te tjer; ju prap shterngoni fort fyellin e i bini te e njejta vrim: ska mundesi thoni, je i kamufuar, je agjent i fsheht (se keto spiunlliqet i keni dhe qef), nuk ka mundesi sepse nuk mjafton te shash ata, duhet ti lepish bythen sales apo lules qe te quhesh anti-mavi. sad reality, ajo qe keni perfeksionuar me mir jan sharjet nga farefisi e nga motrat, shani e shaheni se normal qe ju kthehet, eshte kontekts shqipesh. kushdo qe mbron politikan te pluralizmit eshte per te ardhur keq.

     21. Komunistat e leshit mire qe dhe sharjet i kopjojne por dhe argumentat tek i njejti comment section mundojne ti pervetesojne. Njelloje di lideri i juaj i endrrave qe beni sikur nuk e keni kuptuar akoma ose sikur nuk e doni. Ropt ne pidh nga i pari tek i fundit meqe ra fjala. Te fala nga soros.

     22. te qifsha komunistat pra, dhe ne vecanti enveristat dhe ata qe i kan sherbyer familjes dhe tani bejn si antikomunist te thekur.

 2. Miq te djathte. E verteta eshte me e thjeshte dhe me mira nga cdo gje…. PD te futet ne keto zgjedhje… pas humbjes Luli te jap doreheqjen dhe krahas zgjedhjeve te ndershme per lider te ri te PD te firmoset dhe nje marreveshje per unitet. Zgjedhjet nese do jene te mira do bashkojne gjithe popullin e djathte….. Luli zbato kete plan pa humb kohe….cdo gje tjeter eshte kot

  1. i pa emer as mashkull as femer ,enveri s´deri sa cofi tei e votoje ,di do te voton ramen deri sa te cof negjmije,baba taku,ruqi e tjer Monstra qelbesira.ik tash sot me kaq postime ke merituar 19 racione mut te thar stalini me shurr milladini njom.

  1. Kur fshati digjej ( dhe vazjdon ) kurva socialiste me bythqirin e lulishteve ishin ne monaco. Pidhi ajoles ne lago di como. Kshuqe mos fol kot, e kuptoj qe ju ka nxjerr shefi per mision.

   1. po pidhi i Armines me Xenin e babit ku eshte sitas teje? Po Lulushja per shoping ne UK kurse Mona per shoping ne USA se do gjej si ajo cizmja qe i humbi, se ka ngel me nje.

     1. O te qift afrika farefisin. O gruaqir kabab suflaki 4 eurosh. Po un do te te gjej e do ta qi motren ne goj para syve. O pervers i degjeneruar qe e dije qe do ta qija motren mamin e gruan e prap komentove kastile. O ju 80 leksha ropqira, ju kuptoheni direkt se mjafton tu qi dikush arminen dhe direkt me urdher nga lart preferoni tu qihet dhe farefisi pastaj. Ato ropt e motren e gruan Po vazhdove komentin o i degjeneruar o kebab.

     2. O ti i paemer i ores 19:57 ti te ka karin . Sojkurvash si puna jote vetem prostituten dine te bejen . Une te qi fisin , librin e shtepise dhe milingonat qe ke ne shtepi or fisqire. Te qift sala babin ne bythe or kurve . Mamin dhe gjyshen ku ta kesh , o te qifshin afrikant gjyshin dhe motren . Tani ik merr rrogen partia mavi kurva si ty ka plot dhe i do shume . Ma puth teteme nga ana ime .

     3. o te qift derri motren grun e listen e dasmes. o mamqir, o shpellar fisqir a do me u taku personalisht. do te te iki koka o gocqir. po un do te te gjej e do ta thermoj kafken o i degjeneruar. do te te iki koka per 120 euro o pidhropsh.

     4. O ti i paemer i ores 11:14 po cfar mund te beje nje kurve dhe soj kurve si ty ? Vetem te ha KARIN . Ofiskurve une te qi edhe mizat e dheut qe ke ne shpi . Ropt nga djepi deri ne varr or fisqire. te qifte kina , india dhe afrika mamin dhe motren . Mos harro te ma puthesh ate kurven qe te ka pjelle nga ana ime .

     5. po hajd more te qifshin alienet farefisin. hajd me tako dhe ta tregoj un. po ti je pa koqe, ti je varikars dhe do vazhdosh lehjen nga kompjuteri se je pa burrni, keshtu qe paloje pidhin se tu ka shpalu o eunuk.

    1. ju socialistat dalloheni ca parazitash jeni, qe nga large. madje edhe sharjet nuk i keni origjinale lere mo te tjerat pastaj.

   2. S’kam lidhje me misione mr. shpëtim 😀 komentoj për qejfin tim, për gallatë, ama Rama mbetet e keqja më e vogël për Shqiptarët. Edhe 100 vjet si murg n’tibet t’kishte bërë, nuk do merrte si shpërblim një opozitë si kjo 😀

     1. Lum kojshiu dhe shokët kujt i paske ran për pjesë o bole. Megjithëse tipave si puna jote zakonisht i bie si bashkëshorte ndonjë bundër 1 metër e gjysëm, me vetëm nja 10 kg mbi peshë që të ulëret pse s’ke bërë këtë e atë. Si përfundim tipat si ty, shryhen në portale duke bërë ham ham. Bjeri fyellit me një vrimë, bjeri, i bike bukur shumë.

     2. per E**A**. hallall na iluminove plot argumente, mos fol me se komentet e tua kan aq shume info saqe spo marrim dot fryme. pse u cove nga kafja o gjigand ?

 3. Duhet mbeshtetje masive per opoziten. Duke qene se kjo mbeshtetje eshte e duhura per vendin. Jo per politiken por per rrezikun qe i kanoset kombit dhe vazhdimesise shqiptare ne keto troje. Emigrimi masiv dhe inkriminimi ne cdo qelize eahte veteasgjesimi qe rilindja po i ben shqiptareve dhe shqiperise.

  Mos u peshkoni nga Rama. Atij i duhet pjesemarrje per te treguar qe zgjedhjet u bene. Dhe patjeter do vjedhe dhe do shtoje fiktivisht votuesit biles dhe patozit do ti jape gare haspi ne 2 3 njesi bashki apo komuna.
  Rama perpiqet dite e nate ti ngreje kurth Bashes. Shqiperia eshte vend grackash dhe kurthesh.
  Rama eshte i deshtuar totalisht dhe ne cdo aspekt eshte i inkriminuar qofte korrupsion qofte pjese trafikimi qofte bashkepunetor qofte ekzekutor qofte favorizim apo influence.
  Jane me mijra regjistrime dhe prova. Cdo zyre inteligjence i ka.
  Si do te largohet dhe me cfare kosto varet nga sa interes dhe vlere ka per te huajt Shqiperia dhe shqiptaret.

  Ose thene ndryshe sa pune u ben dhe sa pune u prish.

  Pasi me Ramen dhe per Ramen fare mire mund te shkojme ne lufte civile si vend dhe shoqeri. Shqiperia per te nuk ka vlere dhe as shqiptaret nuk i interesojne aspak. Ai do pushtet dhe te beje para. Paaftesia e tij politike dhe njerezore kompensohet me inkriminimin nga frika dhe pasiguria per te mbajtur pushtetin

   1. Je nje qelbesire e paperfillshme rilindase , apo ndryshe uturak i fuges ose nevojtore e ndotur.
    Iu paskan hedhur ne sulm sot.

    Nivel fugshpumas

    1. te qifsha rilindjen dhe fiximin tend fugen (se dhe ne enderr te del me duket). ca kujton ti se jemi koleg, se e shes sumen si puna jote te sumXeni per 4 euro ne dit. mjeran.

 4. Nje tuf sahanlepiresish pa imam e pa identitet personal, duke u sjell si nje “memory social complex”, per nje pjat pilaf kan shit byth e shpirt e po i cajn karin njerezve neper portale. keta kebaba, keta fake njerez, keta 80-leksha modern, jan demi me i madh qe i behet Shqiperis. Nuk eshte vetem faji i politikaneve provincialo-sundimtar qe na ka ren per risk ti durojm, po fajin kryesor e kan pikerisht keta kebaba 80-leksh qe per nje sufllaqe kan shit shpirtin e njerrin vrer ne menyre te telekomanduar sa per njerin e sa per tjetrin duke spostuar luften e vertet qe behet midis sovranit dhe qeveris ne nje luft krundesh ku duhet me u kacafyt te mjeret e pabuksit per te vendosur e zgjedhur kush do jet hajduti i rradhes. Si plaku Saleh, si piktori Ram, apo kengetari Lul, per te mos fol per nje cop injorante si Mona, te gjith keta te han karin vec e vec. nuk bejn dy lek te ulesh e te besh icik muhabet me secilin prej tyre. Jan nje zhgenjim total si njerez e akoma me shum si intelektual, te gjith me simptoma skizofrenie te diktuara nga deliri i madheshtis. Forcen ja japin oligarket interesaxhinj dhe keto kebabap bythlepires 4-eurosh ose 80-lekshat modenr. JAN THEJSHT TE IDENTIFIKUESHEM. MOS I DEGJONI ATA QE SHAJN NJERIN E MBROJN TJETRIN. DEGJONI ATA QE I SHAJN TE GJITH DHE MBORJN POPULLIN PA KOMPROMISE.

  1. i pa emer erdh stalini mut nuk te ngin,erdh milladini shurr nuk te ngini,erdh mao ce duni es mut as shurr nuk tu mbush barku,erdh ramizi ne byth te qivi dhe ti akoma don si rama,erdh nano te dha prap mut nrgjmije ,erdh majko te dha shurr braqe,erdh meta te dha palla lalzi ty e rames erdh rama te jep jashteqitje stalini,vuqiqi,pordh enveri,fend baba taku,jarg gjinushi dhe ti pas 75 vite ende mut don.saliu te dhe levizje te lir,rrym 24 or,uj,shkolla,rrug dhe e shan.te beri jjeri nga mut dushan mugoshe qe ishe.

     1. po ta heq nga goja e po ia fus mamit, gruas, motres e goces tate qe te te bej qefin e mos te ngeli hatri.

     2. ore te goja jote o budalla jo tek e imja, ti enderron te me heqesh fjalen se ti per vet ke karin ne goje apo harrove, te pakten llogjiko kur komenton mos i bjer shkurt si rilindas

 5. Shkrim tipik per bythelepirsit e salihut zenit dhe karmines qe po masturbohen ne grup le lapsi,as vete nuk dine se cfare po shkruajne,lapsi thote grupe militare,se per cfare i duhen rames keta kur zgjedhjet do i njohin nderkombetaret me Gloverin ne krye,eshte apo jo lulu ne gare,ne jete ke mundesi te zgjedhesh dhe lulu e ka bere zgjedhjen,me salihun dhe cecenet

 6. Bushat je shume i djallezuar ….!Jep nje lajm si pa te keq…….,por perben problem te madh !!!Nje bandit,hajdut i kapur ne faj,i zgerdhlaqur keqas,i neveritshem,i pafe e paatdhe,kurre po kurre nuk mund te dale e te mbroje Edvin Ramen !!!Ne rruge eshte nje popull i tere,i vjedhur,i kerrusur nga borxhet e gjobat,i prere ne bese nga monstra,por i vendosur sa ska me,te largoje te keqen,palaçon qe veçse genjen,banditin e ndyre qe e urdherojne nga qelite si legen e nuk iken nga frika e tyre !!!Me popullin nuk e kruan dot njeri,Bushattttt !!!!Ne fund te fundit,meqense eshte keshtu apo eshte shkruar te shohim se kush eshte me i zoti ……,le te ndodhe!!Me mire nje fund i tmerrshem sesa nje tmerr pafund !Me 30 qershor do i djegim kutite dhe bashke me to dhe bandat e krimit, populli do shpetoje nga ky kriminel.Nuk do te kete zgjedhje,nuk ka shans !Edhe ne kohen e atij te parit Shqiptaret e kane treguar veten e jo me kete dordolec !!!Ka nje problem qe duhet thene se ky monster nuk do te ike dot,do mbaje pergjegjesine dhe mbase do paguaje edhe ate qe eterit e tij te ndyre nuk e bene !!!

 7. Nuk paska turp ky njeri. Gjithe keto akandale.
  Tahiri
  Dako
  Gjiknuri
  Beqja
  Ahmetaj
  Balla
  Zagani
  Unaza e re
  Rinasi ku jane leket
  Bechetti.
  Tani kerkon zgjedhje pa opoziten.
  Kancelari Austriak i shtyu ne Tetor qe te marre shembull nga te mavijosurit.

 8. Stalin zigur xixa fax juri byroist,ne fundjave paraqituni te shqupi per shperblimet kete jave po punoni mire,pastaj naten do organizojme nje Orgji malokesh i ftuar eshte dhe edi lesi,sali anji gazi dhe Luciano boci

 9. te kaloi argumenti siper kokes, sjemi as nga zyra as nga borderoja te keqen, ska gje se keshtu keni vepruar historikisht o komunista qe tani po e mbroni si ideologji. taktike e bukur. nejse hahahaha ej po si cdo te vertet qe ju thuhet e ktheni mbrapsht si kalamaj, e vetmja gje qe ndryshoni eshte emri hahahahahaha hajte nonen, kshu noten

 10. Dmth dolet ne konkkuziojin rroft komunizki edhe pse nuk do e pranojme hapur dukenu fshehur mbas socializmit. Jasha 70+ vite and going strong. E bukura eshte qe kane filluar komentojne edhe nga amerika tani se ata e kane plotesisht iden se cfare po ndodhe realisht.

 11. Kater komentuesit e fundit ne nje mendje me salihun socializem komunizem,morrat e kuq te enverit tani te salihut bisturia mendja dhe goja ne nje vend ju rri te komunizmi,se jane ushqyer qyl gjithe jeten,te gjithe si gjela zgjeps neper komente,rrine gjithe diten duke ja lepire bolet salihut e metes e luluse por ne fund 180 euro marin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu