• |
ide | kryesore

‘Sheikh Guardiola’, quajeni kështu pas rinovimit prej 115 milionë euro me City

Sport

Nga Anglia vijnë lajme të rëndësishme për merkaton, e mbi të gjitha atë të trajnerëve: kush është i interesuar për Guardiola bën mirë të shohë në një tjetër drejtim. Tekniku spanjoll ka gjetur akordin ekonomik për të rinovuar me Manchester City. Një goditje KO për shpresat e Andrea Agnelli, që kohët e fundit ëndërronte Guardiola për të zëvendësuar Massimiliano Allegri.


Pep do të mbetet kështu në Premier sepse, si shkruan The Sun, Citizens janë gati ta mbulojnë me ar. Gjithcka e kryer për zgjatjen e kontratës për 5 vjet të tjera me 115 milionë euro, ose më saktë dicka më shumë se 22 milionë në sezon. Pagesë e përmirësuar, me më shumë se pesë milionë, për trajnerin që rishkroi historinë e klubit përmes triumfeve.


Nuk shqetëson Sheikh Mansour as fakti që Uefa mund të përjashtojë City nga kompeticioni i ardhshëm i Champions League. Guardiola mbetet dhe City shkon përpara, në kohën kur të gjithë skuadrat që ëndërronin, duhet të zgjohen dhe të shohin realitetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu