• |
ide | kryesore

Basha në Berat: Nuk do të ketë zgjedhje në 30 qershor. Grushti i shtetit do të ndalet

Lajme, Të fundit

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga Berati ku mbajti një takim me qytetarët deklaroi se 30 qershori është një tentativë për një grusht shteti kushtetues.

“Zgjedhje në 30 qershor nuk do të ketë. Grushti e shtetit do të ndalohet me çdo kusht, me çdo cmim, me çdo sakrificë. Do të mbrojmë lirinë dhe demokracinë. Paniku dhe çoroditja derdhet në çdo fjalë të Edi Ramës. Kjo tregon se çeta e tyre e shpartalluar ka humbur arsyen, qetësinë dhe e ka mbërthyer paniku. 30 qershori nuk mund të jetë ditë zgjedhjesh. 30 qershori është një tentativë për një grusht shteti kushtetues. Të çoroditurit, populli i ka futur frikën në palcë. I çorodituri thotë nuk i shtyj zgjedhjet sepse nuk më le Kushtetuta. Në 2007 dy herë i shtyu zgjedhjet sepse kërkoi që cdo votues të sillte me vete certifikatën e lindjes, kurse tani thotë nuk më lejon kushtetuta. Kundër kuhstetutës nuk është shtyrja e një procesi kriminal si ky që mendon se do të ekzekutojë në 30 qershor. Kundër kushtetutës ëhstë të emërosh kandidatë vrasës, trafikantë, përdhunuës zgjedhjesh. Kundër Kushtetutës është të shantazosh dhe të kapësh drejtësinë për të mos lejuar zbardhjen e krimit elektoral të 2017.

Kundër kushtetutës është të detyrosh qytetarët të shkojnë drejt një grushti shteti me 1.4 milion karta ID falso, të skaduara dhe të fusësh duart e të manipulosh regjistrin e gjendjes civile”, tha Basha.

20 Comments

 1. Si mund te jesh Rilindas sot, kur MONSTRA Kryeminister me Oligarket e vet, kerkon te bejne rruget e Shqiperise me Pagese, me tra.

  Rilindas. A keni ndjenja kur ju fut doren ne xhep ne Rrugen e Kombit?

  Te njejten gje kerkon te beje ne gjithe Shqiperine ky I pangopur.

 2. I mbarove pushimet lulo. Nesër i kput edhe Moni nai deklaratë “të flaktë” dhe o burra flokfjatët me llastiqe, me shtiza, të thyjnë nai xham e të shkulin nai pemë me 25 maj.

 3. Komentuesit me Pagese, te punesuar ne Kryeministri, te largohen nga kjo faqe. Gjej pune theater, ose shoni te gjirizi rilindas.

  Nuk keni sensor fare.

  Just premton Rugen Tirane Durres me PAGESE, dhe nuk just Kercet fare.

  Edhe Majmunit po tia besh Pyllin me pagese ngrihet me Revolte more Hajvan Rilindas qe voten e jep symbyllur.

 4. Grusht shteti? Sapo e lexova në fjalor ç’do të thotë grusht shteti dhe thotë,
  Grusht shteti – ndërrim i menjëhershëm me dhunë i qeverisë ose i formës qeverisëse, që pregatet në fshehtësi nga një grup i vogël njerëzish. Nëse dikush ka njohuri nga jurisprudenca mund të na shpjegojë ç’ka dashur të thotë autori (Basha) me grush shteti.

  1. Basha nenkupton ndryshimin e formes se qeverisjes nga demokraci ne shullazokraci. Ka fenomene formale dhe substanciale. Formalisht jemi demokraci, ndersa substancialisht jemi shullazokraci. Ne doktrinen juridike konsiderohet grusht shteti si ndryshimi formal, ashtu dhe ai substancial i qeverisjes kur behet me dhune. Qarte?

   1. Mesa mbaj ment un Shullazi ka pas mbrojt votat e PD te Naim Frasheri, te parku atobuzave bashk me nje me mbiemer Dollapi (qe me duket se ka ber nje aksident). Shullazokracin ai e gjeti gati, e kishin fillu te tjere para.

    1. Ngaterron shpullen e shtetit nga nje krah imcak, me grushtin e shtetit nga nje krah perbindshmerit e qelimisht i forcuar. Ta ka thene marksi. Ndryshimet sasiore sjellin ndryshime cilesore. Kete e pat te sakte.

 5. Lerini keto “grushte shteti” se na lodhet me keto lloj hiperbolash! Shikoni kodi zgjedhor, se me sa duket, nuk kane deshire ta ndryshojne keta big-et. Me kete kod aktual, une nuk votoj!

 6. Leni o lul basha kto kercenime se ke nja 6 vjet tu na kercenu, tami fillove dhe dhe grusht shteti. Ca jan me karlliqe qe flet sikur shqiptaret jane sklleverit e politikes
  Mbylle gojen o pall se ty do te kapim me grushta te parin

 7. O Cope Derr.

  1. NuK te levizi asnje nerv kur Rruga e Kombit u be me pagese tek 2 ortake private.

  2. Te Premton se shpejti te beje was Rrugen Tirane Durres me pagese tek nje Privat., she ty te shtet dashuria per Udheheqesin edhe me shume.

  A ke sensor ore Rilindas. Do te fusin doren ne xhep, me dhune dhe me Ligj. qe te pasurosh nje privat.

  Grushti I Shtetit ka perfunduar.

  Ky eshe Kryeministri I vetem Monist, pass Korese se Veriut.

  1. Kontrollon Parlsmentin monist.
  2. Nuk ka Gjykate Kushtetuese dhr Gjykate te Larte.

  Kur grabiti dhe tjeteroi Rrugen Durres Kukes, nuk neje dot padi ne Gjykate Kushtetuese se NUK Egsistonte.
  Pra sot ti nuk e padit dot kete Monster

  3. Prikurore e Pergjithshme e Perkohshme. Po I afton 2 vite.

  Ketu nuk ka shtet.
  As Ahmet Zogu nuk ka qeverisur pa Gjykate Diktimi.

  Ky Pis ka Pepsi, timon, kerbal cdi gje

  Shtet = Legjislativ Ekzekutiv Gjyqesor

  Nejse, Ti Derr je. Nuk te ve faj.

 8. Nejse, Ti Derr je. Nuk te ve faj.

  Do shkosh te paguash traun me gezim, edhe kur te shkosh Tirane Durres.

  Oligarket duhet ti bejne dhe taksidare me ligj, edge me Voten tende.

  Nuk ke sensor fare, kur te ta fusin doren ne xhep, per te te marre leket e tua Oligarket ne mes te rruges. Kur ti bejne traun.

  Do thone: Rrugen ma ka falur Kryeministri. Tani paguaj o cope derr, se leket e tua me duhen.

 9. Po cfare rilindas i thua ti ketyre morrave te kuq. Keta jane e keqja ketij vendi. Mbreme Paskal Milo beri deklarate te forte: keta te majtet jane dele. Keta morra vihen ne rresht dhe shkojne e votojne symbyllur te vene ne rresht qe ne mesnate si ne rradhet e qumeshtit e vajgurit. Cfare ka vuajtur ky popull nga keta vemje qe kur i qi shefi nga mbrapo i thone me fal se te kam kthyer kurrizin. Pushta morrat e kuq e ju shofte rraca.

 10. Po edhe shoku Paskal plasi me ne Fund ..Por delet i shkojne vet ujkut.I lirojne krevatet( prove rilindase) Pastaj vetem bla bla bla falin e ka Saliu e opozita

 11. Spo e kuptoj mire kete. Do me bo grusht shteti? Nuk shpeton njeri nga ndeshkimi o Lule, as ti, as guruja jot, as Rama me Doshra e as koklopa me kokkaren. Keni krjuar nje kriz artificiale per te shpetuar bythen e per tu treguar te huajve qe ju jeni lord of war. keni per ta ngren keq fare te gjith ju pangmbajtesit e vendit. posht politikanet, rroft shqiperia.

 12. o Lule boll ofendove inteligjencen e njerezve se pervec injoranteve kamikaz nuk te pjerdh me njeri po vazhdove te thuash karlliqe. je dhe i shkolluar ne perendim. a e di perkufizimin e grushtit te shtetit apo jo? Max mund te thuash rrezik monizmi apo diktature po grushti i shtetit ka tjeter kuptim. apo e ke mesazh te koduar per ate tjetrin (se ju nuk i flisni me popullit, e konsideroni dele tashme popullin dhe skeni faj se secili e ka grupin e vet guerilas dhe i ka ven emrin populli, pra secili ka popullin e vet pavarsisht se cfar mendon populli i vertet. i flisni njeri tjetrit me mesazhe mafioze, politikan te degjeneruar).

 13. po i lutet per shtyrje zgjedhjesh. qeka i deshperuar. keq na vjen o shoku po skishe pse sakrifikoje veten e partin per te shpetuar Salin.

 14. O cope inteligjence Derri.

  Po te bejne Rrugen Tirane Durres me leke.

  Nuk te levitz asnje sensor???????

  Ka shume e do Partine dhe Udheheqesin tend te Ndritur dhe te paepur????

  Do paguash leke tek nje privat more Hajvan.

  Privati do thote Rrugen ma ka falur Kryeministri. Tani paguaj o cope derr, se leket e tua me duhen.

  Ca cope Derri paske qene, our nuk te dhemb tek Leku we po te vjedhin.

  Apo Partia mbi te gjitha.

  Cope Derri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu