• |
ide | kryesore

Basha: Përgjimet për Ballën dhe Gjiknurin i kanë marrë ndërkombëtarët

Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së Lulzim Basha tha nga Berati se Taulant Balla dhe Damian Gjiknuri janë kapur duke iu bërë presion 4 anëtarëve të KQZ për të eliminuar opozitën nga KZAZ-të. Ai tha se tabulatet janë depozituar tek partnerët ndërkombëtarë.

“Kjo është një betejë për jetë a vdekje! Do të prevalojë diktati i krimit, diktati i të korruptuarve deri në palcë, shkelja e kushtetutës, shkelja e Kodit Zgjedhor, emërimi i kandidatëve me rekorde kriminale dhe pastaj falsifikimi masiv më 30 qershor, për të cilin kanë filluar përgatitjet që sot?

Po. Po! Taulant Balla, Damian Gjiknuri, tabulatet tuaja anë depozituar tashmë tek partnerët ndërkombëtarë, teksa u bëni presion 4 anëtarëve të KQZ-së që të marrin një vendim të paligjshëm për të eliminuar anëtarët e opozitës nga KZAZ-të, për të kryer një tjetër krim kushtetues. Mendoni se nuk ju sheh njeri? E keni gabim!

Mendoni se shkatërruat Gjykatën Kushtetuese dhe Gjykatën e Lartë, kapët Prokurorinë? E keni gabim! Sytë e opozitës, sytë e shqiptarëve, sytë e partnerëve tanë euroatlantikë po ju vëzhgojnë çdo minutë! Ju, o sejmenë të Edi Ramës, nuk keni asnjë shans!”, – deklaroi Basha nga Berati.

18 Comments

 1. Plasjuani monstrave …….!Nxirruni videot,pergjimet,dhe cdo afer ketyre te paudheve !Keni plot,çfare po prisni…..,hapni nje ekran te madh ne PD dhe transmetoni per cdo media live…!Ti shohin lakejte e tyre,rilindasit,sesi vjedhin,dhunojne e bejne shantazh a presion dhe shkelin ligjin,sesi bashkpunojne me bandat ne emrimet ne administrate,sesi nga burgu marrin tendera dhe ne zyra e tyre me pistolete tmerrojne njerezit !

 2. E meriton emrin Lemja ka qene nje fshesaxhije e piset neper rruget e tirones para 90 por kishte nga ato si puna jote me kete koment,lulu ska asgje ne dore,se po te kishte gje nuk priste ti thoje ti Lemja e piset e pd

  1. I paemer 23:36. O socialist i thekur mbase nuk e di po lideri juaj shiste pordhe duke hapur llafe se kishte lidhje gjaku me familjen mbreterore. Aq shume leccaculo ishte dhe eshte.
   Ne te vertet me duket se kishte thjeshte nje kushuri qe punonte pastrues tek familja e mbretit.

 3. Kercenimet, presionet vertetohen nga deshmi, pergjime etj etj. Edhe keto duhen vleresuar nga gjykatat.
  Tabulati(tet) vertetojne vetem faktin qe dikush ka folur me dike ne telefon.

   1. ore brenda te gjith. horrat, mafjozet, hajdutet nuk kan parti. partia e vetme e tyre eshte perfitimi ne kurriz te njerezve te ndershem.

 4. @dYlber po pse mo paska dhe gjuhe te ndara njera rilindase dhe tjetra shqupiste?
  Late nam dhe na e cpifet me keto ndasi, mblidh mendjen Ylber dhe kthjellohu. Fakti qe je i punesuar si komentues sdo te thote qe smund te mendosh…..

 5. po ky loqja pse vazhdon tall karin me shqiptaret e demokratet. Eshte ber populisti me i madh ne bote, thot llafe pa kuptim, arumenta pa argumeta. genjen njerezit duke then qe kur te vij un do i fus ne burg duke e ditur mir qe si jurist qe eshte kjo pun nuk i takon politikanit po gjyqesorit. ka filluar te bej premtime si ai i Durresit; do bej nje djell te dyte vetem per shqiptaret. si muhabeti tramit. o loqe si e dhjeve dhe e katandise ashtu gjithate parti. Respekte per Salen po me ty ka ber zgjedhjen me te gabuar. duhej nje me i zoti… PD sduhet te perfundoj si LSI.

 6. ca surrat i lumtur te kjo foto. si femij 5 vjec ne diten e ditlindjes. ky eshte i vetmi person qe kam par qe te gozoj kur humbet. eshte i vetmi qe thot fitova edhe kur humbet. eshte si ata autiket qe nuk shofin dot realitetin po kan ate boten e tyre. o Lule per te miren e njrezve qe perfaqeson, dil nga Narnia.

 7. po ca thot karlliqe. ka njerez qe te besojn keto qe thot ky? po pse partneret nderkombetar prokuror jane? po ky e di qe europa i ka ndar me kohe pushtetet? po si i genjen keshtu shqiptaret o i mjer e kerkon edhe votat e tyre. po po ke prova nxirri ne mediat qe te mbeshtesin, mos thuaj me llafe bosh se nuk kan me asnje impakt ne veshet e shqiptareve (edhe sikur te jen te verteta). Publiko provat se ato kan me shum impakt, po jo nepermjet njerezve me kredibilitet te lart si Babalja. se nqs zgjedh bashkepuntor trafikant si babalja, eshte e kot te flasesh per qeveri te krimit. nxirr porva o Lul , mos thuaj me llafe se llafet nuk kan fare pesh. jan thjesht perseritje si papagall.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu