• |
ide | kryesore

KPK dërgon në Prokurori Petrit Fushën, ish-kreun e akuzës që mbylli çështjen e Ardit Gjoklajt

Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, raportin me rezultatet përfundimtare të hetimit administrativ ndaj ish-prokurorit, Petrit Fusha. Lidhur me raportin, KPK-ja njofton se ka vënë në dijeni edhe Prokuroren e Përgjithshme, Arta Markun.

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës dha dorëheqjen në muajin shkurt, pasi u njoh me rezultatet e hetimit 1-vjeçar të ndërmarrë nga KPK-ja në kuadër të procesit të vetting-ut . Fusha ka ushtruar detyrën e prokurorit duke filluar nga viti 1997 e deri më 28 shkurt të 2019-s.

Emri i Fushës është lakuar më së shumti  2 vjet më parë dhe njihet si prokurori që mbylli hetimet për vrasjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklajt, në landfillin e Sharrës.

13 Comments

 1. Jemi vend shume i beseshem dhe prandaj BE dergon polici kufitare per te mbrojtur kufinjte e saj, sepse ka besim tek Shqiperia

 2. Ke te drejte Llala, mendoja se po shkruaja tek besueshmeria e BE-se . Sa per kete prokurorin eshte problem tjeter. Ky e mbylli ceshtjen e te ndjerit Gjoklaj, por ky eshte thjesht arma e krimit, ai qe e ka perdorur kete arme, meriton dyfishin e denimit te prokurorit

 3. Ky pushti fusha qe u be prokuror me urdher te salihut ne plepa per 6 muaj dhe kishte detyra specifike ne prokurorine e pergjithshme gjate pushtetit te salihut te pare e te dyte,te ketij qenit qe ditet i ka te numuruara

  1. EDHE NE ENDERR SALIUN PO SIPER PLAKES E SHIKON , JU KA DALE SI HIJE OR QELBESIRA MAVI.
   SAAAALIIIIIIIIIIIIIIIIUUUUUUUUUUUUUUUUUUU …………………….. O KURVA MAVI

 4. Si gjithmone fajin e ka Saliu. Ka vetem nje dy probleme te vogla, se pari ky tipi eshte emeruar prokuror ne vitin ’97 kur Saliu i kish lene shendene pushtetit dhe se dyti i ndjeri Gjoklaj (i cili ishte tropojan) nuk punnte tek ndonje kompani e Saliut apo e Zenti, por te kompania e krytarit te PS se Peqinit (ne mos gaboj), kompani qe per me teper kishte fituar nje tender ne Bashkine e drejtuar nga Lali ( me duket se Luli nuk ishte ne bashki ne ate kohe) apo jo?

 5. Per te mbyllur çeshtjen e vrasjes se Ardit Gjoklajt ky pleh mori shume para !!!!Madje arriten deri atje sa ne konkluzionet e Gjykates,ne vendim thuhet se i ndjeri eshte vrare diku tjeter dhe e kane sjelle aty te vrare !!!!????Per te shfajesuar Erion Veline si vrases se nje 14 vjecari,Fusha mori shume para !Meqense e dine se ka shume te tilla,dhe ligjin e mafias po ashtu,tani i bejne kallxim dhe do ja marrin ato para,mbase edhe me shume !!!!!Koha per t’ia kthyer Velise leket qe dha per Vrasjen e Ardit Gjokles !!!Kjo eshte Mafia !

 6. Do Zoti dosjelle nje lider per se mbari e te kalbe ne burg prokurore e gjykates kushdo qe ka bere krim ne kembim te parase apo bythelepirjen ndaj pushtetit . Fytyra te peshtira. GIJOTINE DUHET NE SHQIPERI.
  SI NE VEPREN VITI 93 E VIKTOR HYGOIT.

 7. FATKEQSISHT NE NUK MUND TE BEJME SHTET….
  Nuk ka nevoje per hollesi te tjera,kur GJYQSORI ne te gjitha hallkat,ASHT
  K O RR U P S I O N !!!

 8. Merni maunet ti vilni ” frutat” se ka shume. Mos harroni dyshemene bejeni me fund te dyfishte. Per fruta ekzotike. Zbatuesit e reformes do ti pelqejne shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu