• |
ide | kryesore

Zhduket e dashura e Putinit, kampionia olimpike që lindi dy binjakë

F1, Planet

Daily Mail, shkruan se nuk ka pasur asnjë konfirmim zyrtar se gjimnastja joshese Alina Kabaeva, që ka pasur lidhje të gjatë me presidentin rus Vladimir Putinit, ka lindiur binjake. Megjithatë tnashethemet në Moskë vlojnë.

Një gazetë e madhe ‘Moskovsky Komsomolets’ e mbajti historinë në faqen e saj të internetit dhe më pas fshiu gjithçka.

Por raportimet kanë vazhduar né një tjeter portal, dni.ru me titullin: ‘Alina Kabaeva lindi binjakë dhe u zhduk.’

Sergei Kanev, një gazetar investigativ pranë shërbimeve të inteligjencës ruse, ka deklaruar se ajo lindi djemtë binjake pas një nderhyrjeje cezariane.

Ai theksoi më tej se lindja është asistuar nga një mjek italian, por kjo gjë nuk konfirmohet nga akademiku Genadi Sukhikh, drejtor i qendrës mjekësore.

Ai u informua se ‘oficerë të panjohur të Shërbimit të Mbrojtjes Federale mbanin nën mbikeqyrje çdo cep te spitalit”.

Një burim i afërt me 36-vjeçaren Kabaeva u citua duke thënë: ‘Ne nuk komentojmë thashethemet’.

12

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu