• |
ide | kryesore

Kapet kanabis në kufirin greko-shqiptar

Lajme

Rreth 36 kg marijuanë janë sekuestruar në kufirin greko-shqiptar në Sajadhe, Igumenicë.

Bëhet e ditur se nga policia greke ëhstë ndaluar një mjet ku janë sekuestruar 28 pako me 35 kg 950 gram marijuanë.

Në pranga ka rënë shoferi 44-vjeç, kombësia e të cilit nuk bëhet e ditur.

Gjithashtu është ndaluar një mjet i dytë që shërbente për kontrollin e rrugës ku janë arrestuar një burrë 50-vjeç dhe një grua 40-vjeç.

Ndërsa në këtë makinë të dytë janë sekuestruar 3 telefonë celularë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu