• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës/ Rama merr masat, lyhen me graso shtyllat para Kryeministrisë

Lajme, Të fundit

Ndonëse protesta e opozitës do të zhvillohet të shtunën pasdite, Kryeministria ka marrë masat që dy ditë para. Sot është bërë lyerja me graso e shtyllava para Parlamentit dhe Kryeministrisë.

Po kështu ka nisur edhe vendosja e gardheve metalike. Pritet që me fletë metalike të mbulohet edhe dera kryesore e Kryeministrisë, për të parandaluar hyrjen e protestuesve, por edhe sulmet me bomba molotov.


Të angazhuar për protestën e së shtunës pritet të jenë rreth 1500 efektivë policie.

©LAPSI.al

 

5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu