• |
ide | kryesore

Thirrja gjermane për dialog, reagon Rama: Krejt dakord me ta, por 30 qershori nuk është në dorën tonë

Lajme, Të fundit

Pas deklaratës së partnerëve gjermanë CDU/CSU, të cilët i bënë thirrje palëve politike që të dialogojnë pa kushte për zgjidhjen e krizës politike si dhe duke lënë të hapur edhe mundësinë për shtyrjen e zgjedhjeve, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një postim në Twitter, Rama shkruan se është dakord me deklarimin e partnerëve gjermanë sa i përket dialogur pa kushte, ndërsa thekson se koha është e pakët sepse 30 qershori nuk është në dorën tonë.

Postimi i Ramës:

U jam shumë falenderues miqve të Shqipërisë dhe partnerëve politikë të LB&PD në CDU/CSU, për vëmendjen e tyre ndaj situatës politike! Krejt dakord me gjithçka kanë shprehur publikisht dhe për nevojën e dialogut pa kushte. Koha nuk pret sepse 30 qershori s’është në dorën tonë!

4 Comments

 1. Kaq qe,kaq e pati
  iku pordhi dhe ky i gjati
  tani i thoni te shkuara
  se i ka ditet e numuruara

  kur ky monster mori tepsine
  populli mori arratine
  erdhi ne pushtet me mashtrime
  duke vjedh votat ne votime

  filloj te beje te fortin
  me kete popull fukara
  i burgosi per kupona e drita
  u tregua maskara

  kur nje njeri vjen ne pushtet
  dhe kur populli per kete voton
  i therret mendjes menje here
  per kete popull ai punon

  kur vjen ne pushtet duke vjedhur vota
  i duket e tij e gjithe bota
  tregohet shpirt zi ,katran
  ne veprime behet tiran

  por kjo shume nuk zgjat
  po e pate shpirtin e zi
  se iku ajo kohe
  sot s’te duron me njeri

  ike sa nuk eshte vone
  beji vetes nje nder
  ketij populli te mjere
  mos i bjer me ne qeder.

 2. Keshtu tha dhe Berisha ne 1996 por perfundimi dihet. Kembet e shpejta e faqerbardhe se kohet kane ndryshuar dhe ku i dihet se ne cilen shtylle te varin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu