• |
ide | kryesore

Basha një ditë para protestës: Jemi të vendosur për kërkesat tona, asnjë hap pas

Arkiva

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në protestën e 7 të opozitës.

Basha ka shtuar se kjo protestë tregon vendosmërinë për liri, demokraci, zgjedhje të lira dhe një qeveri që i shërben popullit.

“Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEurop”, shkruan kryedemokrati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu