• |
ide | kryesore

Reagon sërish Meta: Askush nuk duhet të ketë frikë nga vota e lirë

Lajme, Të fundit

Pasi u shpreh sot i gatshëm të rishikojë dekretin për caktimin e datës së zgjedhjeve, presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish përmes një postimi në Twitter, lidhur me krizën politike.

“Askush nuk duhet të ketë frikë nga vota e lirë e qytetarëve shqiptarë që qëndron në themel të bashkëjetesës demokratike, pa garantimin e së cilës nuk mund t’i çelim as negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.” – shkruan Meta në Twitter.

Në reagimin e tij të gjatë për situatën politike në vend, kreu i shtetit tha edhe një herë sot se ishte i gatshëm të vinte në dispozicion të tij, mandatin e tij presidencial në funksion të zgjidhjes së ngërcit politik.

2 Comments

  1. Po pse nuk e jep doreheqjen o malok skrapari,nuk ke byth ti like floriri,dosja 938 te ka humbur qetesin dhe dashurine ty dhe mones,femijet I ke ne londer,burre kurve je

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu