• |
ide | kryesore

Basha mbyll protestën: Gati për zgjidhje politike

Lajme, Të fundit

“E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Kështu e nisi dhe kështu e mbylli fjalimin e tij nga selia blu kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Por mesazhi më i rëndësishëm ishte artikulimi disa herë i frazës “zgjidhje politike”. Basha tha se mesazhi i qytetarëve ishte i qartë për ndërkombëtarët dhe kryeministrin: largimi i Ramës, qeveri tranzitore dhe zgjedhje të lira e të ndershme.

“Jemi gati që me të gjithë faktorët politikë të këtij vendi të nisim dialogun politik që do të bëjë të mundur largimin e njeriut që mban peng zgjedhjet e lira.

Orët dhe ditët në vijom janë orë reflektimi të thellë për ata që mund ta mbajnë peng këtë popull, për ata që mendojnë se në 30 qershor do t;ju vënë litarin në qafë shqiptarëve.

Shkaktari do të largohet dhe kjo do t’i hapë rrugë zgjidhjes politike. Tani këtë nuk e dini të gjithë ju. E di e gjithë Europa, e di e gjithë bota. Beteja jonë po shkon drejt konkluzionit. Beteja jonë po shkon drejt stacionit tonë evropian.

Sot japim këtë mesazh të qartë. Europa e dëgjoi fjalën tonë dhe është koha për zgjidhje: largimi i Ramës, qeveri transitore dhe zgjedhje të lira e të ndershme si rruga e vetme për të hapur rrugët e Europës”, – deklaroi Basha. ©LAPSI.al

19 Comments

 1. Rama ka rene
  Nuk ka me surratt. Nuk ka Gebels ta shpetoje.
  U demaskua. Eshte nje cope hajdut.
  Grabit dhe transferon prona publike.
  Te gjithe e dine tani maskaralleqet qe I beri Shqiperise.
  Kuksianet e dine mire. I vuri traun me pagese tek dera. Te njejten gje kerkon te beje me Tiransit dhe Durrsaket.

 2. Hajt tani i fusni nai qofte me birre e grisni bythen neper shpia se kryetari juaj avash avash po fut bishtin nder shale dhe do hyje ne zgjedhje,ia futi kembet ne nje kepuce ambasada amerikane sa gjuajten nja pese gjashte gure iken si te dhjere se ia çuan mesazhin Lulushit ne celular dhe e detyruan te mbylle protesten dy ore para parashikimit…

 3. O Rilindas .

  O cope Derr.

  E nxorre koken te mbrosh Udheheqesin legjendar.
  Sa shume i doni Udheheqesat.
  Keshtu e donit dhe Enverin.

  Ky qelbesira u Demaskua. Mbaroi.
  Doli hajdut/koncesionar.

  Do te jape me Koncesion edhe Ty, o Militant.

  1. o gje e trashe .
   Ti nuk e di se cfare eshte koncesjoni jo me te diskutosh per te.
   Ty mjafton te degjosh qe ulerasin kurvat e PDs dhe ti si papagall perserit ato qe degjon.
   E ke perseritur nja dhjete here fjalen ‘ DEMASKIM’ dhe ‘ MBAROI’ ne komentet e tua sot. Te njejten shprehje qe Lulushi perdori dje gati nja 20 here dje.
   Vere trurin ne pune ( megjithese dyshoj se ke nje ) dhe mos perserit si papagall ato qe degjon nga kryekaret e PDs

 4. Mos e rruaj mbaje me shkume lulu,ke 6 vjet qe kerkon te njejten gje,kerko falje per vjedhjen,shitjen,vrasjet pastaj te shohim cfare mund te bejme me ty o loqe qe kurre nuk u poqe,fillo me largimin e srb te clirohesh

 5. O cope Derr. O Dele. Nuk ke sensor fare. Te vjedh Qelbesira dhe ti nje Ava’s. Te rroje Partia di ti, se edhe pa buke rri.

 6. Do te beje Rrugen Tirane Durres me pagese. O Rilindas.
  Te leviz ndonje sensor??????????
  As leket e tua nuk do, perpara Udheheqesit. dhe militantizmit.

  Je I papare

 7. O byroist I pd mer fryme kur te kesh kohe,ai vret ti thua rr me koncesion,ai shet det ti thua koncesion,ai vjedh 250 milion euro me 60 km rr,ti thua koncesion,sa rrotKari qe mor kopil I kodoshit srb

 8. O cope Derr.

  1. Gardistin e 21 Janarit do ta beni Kryetar Bashkie. Ke neurone ne Tru. Si te punon qarku me faktin e mesiperm? Kryetari Rilindas e propozoi Gardistin per Kandidat.
  Ca behet keshtu?

  2. KM yt prape Koncesionar mbetet. Po ty nuk te kercet. Te fitorja PS thua pa caja rrugeve me pagese. Une DELE jam.

 9. O cope Derr.

  Begeti therret Rrama Rri. Nuk I thone pak 140 million euro, QYL, nga gomarlleqet e KM.

  PD e la Rrugen e Kombit pa pagese.

  Kurse ky Udheheqesi yt legjendar e dhuroi dhe I vuri traun.

  Po ti vazhdon. Partia mbi te gjitha.

  3. Byroistet ishin Komunista dhe Partia jote ka dale nga Partia e tyre.

  Parti militantesh, qe kur I premton ti besh Rrugen me pagese, pergjigjen.:
  Ti e di Shoku Udheheqes. E di Partia.
  Tani shtrengo rradhet rreth Udheheqesit te pagabueshem.

 10. A more te Nderuar komentues.
  Edi Rama mund te jet i zi,,,po krejt i zi e kok derr madje edhe kriminel per disa por Edi rama as nuk ka vra e as nuk ka pre.
  Nqs nje pjes e vendit ton eshte ne nje gjen te mjerueshme kjo eshte per pasojat e fillimit te demokracis qe cdo burr e grua e mencur e din fare mir.
  Kjo gjendje e ky shkaterrim e ka nje emer dhe ket e dine e gjith shqiptaria.
  Mos ardh kurrrr moooo ne pushtet PD e horrave. Jam lind e kam jetu nje pjes te femineris time ne shqiperi edhe PD vetem horrat e injoranet i shkonin nga mrama dje por edhe Sot. … Noka… balliu….salihu e ku ta du un. Lloj lloj njoratesh !!!!
  Edhe ate palloshin e vicidolit e kam pa e nigju ne medjat boterore para disa viteve. Me ka ardh zor qe ai njeri me pefaqsonte mu e vendin tim.
  Kshu qe Rama mund te jet ma i keqi por ama hemorragjin vendit tim ja plasi salihajvoni e tani lulbudallai don me na drejtu.
  Ju lutem shum analafabeteve dritshkurteur mos te ofendojn e mos te shajn se jemi nje popull e politika vetem katastrofa i ka prodhu kombit tone.

 11. “Malli per Shqiperi”bravo shoku,i ke thene te gjitha!kush ka dy pare mend ne kike e kupton qe e keqha me e madhe e vendit eshte Berisha jo PD-ja se ajo lindi si domosdoshmeri dhe shprese,por per fat te keq ra ne dore te ketij krimineli,i cili sa here qe kombi eshte prane ngjarjeve te medha,ai i ve flaken Shqiperise dhe kush guxon e i del kundra e vret dhe e zhduk,me Ramen i ka ngec sharra ne gozhde,pasi eshte i vendosur o do beje shtet o ska dhe duke e ditur qe do hyjne ne burg mundohen te bejne lufte civile,por kot e kane se nuk do ia arrijne,fundi i krimineleve dhe pergjegjesve te shkaterrimit te Shqiperise po afron!!!

 12. O zot.
  Nuk jetojne dot pa KultI Individidi dhe Udheheqes Te pagabueshem.

  Keshtu bene 40 vjet me PP.
  Tani kane Rilindjen e korruptuar, ku te vazhdojne te bejne Rrama amin.

  PD eshte qelbesire me vete, por rruget nuk I Koncesionoi.

  Me kujtrhet nje film vizatimor ku po diskutonin kafshet.
  Po une Derr jam, tha Derri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu