• |
ide | kryesore

Berisha flet nga protesta: 300 pash nën dhé të futet Edvini, do ta kërrejmë si mi

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë mjaft i ashpër me pasardhësin e tij Edi Rama. Nga protesta e opozitës ai tha se ky ishte një nga tubimet më të mëdha që ka njohur vendi kohët e fundit.

“Sot kryengritësit guximtarë realizuan protestën më të fuqishme që ka njohur vendi. Dua t’i them monstrës Edvin Kristaq Xhelait: Mos mendo për një të mijtën e sekondës se mund t’ua rrëmbesh këtyre burrave dhe grave pluralizmin.

Kur tu rrëmbesh jetën mund t’u marrësh demokracinë këtyre o mosnster që po kthehesh në origjinën e etërve. Edhe 300 pash nën tokë po u fute, do të kërrjemë si mi” – tha Berisha në një prononcim për news24. ©LAPSI.al

25 Comments

 1. Epo shyqyr, me paska lexuar Saliu! Une jam i paanshem! Lexojeni eshte identik ajo qe kam thene une! Nuk jam sgume i lumtur!

 2. Nuk dua te them emrin po ky me kopjoi! Ndihme! Lexojeni! Une jam i pari qe e thashe kete dhe une jam i pari qe kam thene qe Gjermania po ndikon per qetesine e protestave ne Shqiperi! U lodha duke qene Zoti, me gjeni se kush jam! Nuk ka me qofte te daja!

 3. O Zot sa here e lexoj, aq here bindem se me ka lexuar mua te lapsi! Kesaj i thone me fol me vete! Lexoni Zotin te parin! Edhe une ate bej!

 4. Kot lodheni ,Saliu, kopjon vetem Zotin! Gjithe te tjeret e kopjojne! Zoti jam une!Binduni!Neser sabahire kemi proteste! Hajdeni!

 5. Vini nje mbishkrim largoni femijet nga ekrani kur nxirrni kete moster te flasi se gjuha e ketij eshte gjuhe horror,ky ka 30 vjet qe flet vetem per dhune,lufte,vrasje,gjakderdhje etj.etj.Shqiperia do te rilinde kur te vdesi krimineli Sali Ram Berisha komunisti i fundit antikomunist!

 6. Izeti po te therret o srb,po ke byth shko perballu me te,edhe shpellaret tu larguan sot o srb,shikoni pamjet me dron te kuptoni sa shpellare ishin sot

 7. E duam Shqiperine si gjithe Europa…..

  Doktor mortja eshte i vetmi politikan europian (perfshi Europen lindore) qe ka 30vjet ne politike.
  Qe nga president, behet kryeminister!!! Dhe nga kminister, vazhdon deputet dhe tani protestues.
  Nji hall e ka doktor mortja, qe del rrugeve me protestu tani qe eshte 80vjec.

  1. O injorant në Greqi Jorgo Papandreu i parë në vitet 50-70 ka qenë 3 herë kryeministër, dhe po 3 herë edhe i biri Andrea në vitet 80-90.

   1. Po prandaj o injorant Greqia arriti ne kete gjendje qe eshte sot e mbytur ne borxhe pikerisht se ca injorante si ty votonin symbyllur Papandreun,megjithate te uroj qe edhe PD paste fatin e Pasokut qe mezi arrin 5% ne zgjedhje…

 8. Krimineli nuk paska vene gjume ne sy, shih sa jane fryre! E sigurte qe kjo gjendje e tij eshte per mungese te ” gjahut” , se vampiri gjak do. Po si nuk u ngope mor palaco burre: Pasojat e Piramidave, shkaterrimi e rrembimi i armeve sa nenave u eshte mbuluar koka me shamia te zeza? Vrave e dogje te gjalle ne Gerdec, vrave serush ne 21 janar, sa e sa gazeta ke djegur, sa bashkepunetor si Hajdarin,Gazidede, Zhulalin, Arbnorin, Olldashin, prokurore i ke prere ne bese, duke i helmuar ( nuk shpjegohet ndryshe, me kancer ne koke) apo duke i nxjerre ne prite. Mjaft mor qen i terbuar se vertet ne 30 vjet vetem si lugat je dukur be ekranet e tv- ve.

 9. O zot pse je kaq i padrejte ndonjehere me ne .Po pse e le kete shtrigan akoma mbi dhe , merre me te tjeret sa me shpejt te jete e mundur , qe te shpetoje ky vend. Largohu o shtrigan nga jeta politike a nuk e kupton qe je shume i urryer nga ky popull i lodhur e i stermunduar nga bemat qe ti ke bere e vazhdon te besh.

 10. Doktor i paske lënë zgjuar gjithë natën qelbësirat.

  Marsh nga ditët e qelbësirave, se për ata nuk ka vlerë liria.

 11. O Doktor. Dhe Enveri te ngrihet nga vrima i mbledh aq loqe sa per te bere nje protest por puna nuk eshte aty…..: per ty personalisht mendoj qe duhet ne kete mosh te ishe dicka mbi palet dhe pak kavalier sic i ka hije nje njeriu te rendesishem por ti ngele revolucionar, nje pyetje kam ta kerkon njeri kete angazhim apo e ndjen qe shqiperia ka nevoj akoma per politiken tende dhe per ty?????????

  1. Njerëzit që kënaqen me rilindjen janë loqe parrazitë, ndërsa ata që protestojnë janë të gjithë njerëz që e duan Shqipërinë pa drogë, pa kriminelë në parlament e bashki, pa PPP, pa koncessione pa ministra të brendshëm të lidhur me drogën, pa ndokë, prenga bushë, peçë sterkaj doshë roshë e qelbësirat që i ka mbledhur me dorë edvin lapangjozi.

   Ps A do t’i çojë Bashës letrën e pestë të hapur sot? Jemi në pritje deri sa ti dalë overdoza.

 12. Doktor ti je ilaçi i eterve dhe bijeve te eterve bastarde !Zoti te dhente jete e shendet.Zoti te bekofte dhe paç bekimin e tij ne cdo sekonde te jetes tende.Pa ty,ky vend nuk do te ishte me i tille….,falenderojme zotin qe te kemi,fjala jote ligj per ne !

  1. O Asi,mire e ke ky eshte ilaçi i eterve,pasi me shurren e Enverit beri karriere nga çoban dhish ne sekretar partie!!!Ke shume te drejte kur thua pa Berishen ky vend nuk do ishte i tille,pa dashje thua nje te vertete te madhe,pa Berishen sot nuk do ishim vendnumero por do kishim hyre me kohe ne Europe pasi do kishim ndertuar nje shtet ligjor dhe jo nje shtet rrumpalle ku mjafton te kishe teseren e PDese dhe mund te vidhje,shkaterroje,grabisje,ndertoje pa te hyre asnje gjemb ne kembe,ky i gjati mund te kete shume gabime ama ne filozofine shtetformuese eshte si nata me diten me kete plakun matuf i cili vjedh vetem vrere nga goja,kur de vdesi ky matuf do e kuptojme qe ai ishte kanceri i Shqiperise qe gjate gjithe jetes se vet luftoi per shkaterrimin e vendit te vet ne interes te armiqve tane tradicionale Rusi-Serbi-Greqi…

 13. Pabuksat rilindas bejne roje kervatit.nderkohe qe njeri eshte ne pararoje pabuks Qeraxhiu qe nje here i paemer e pastaj ndron emrat sipas kollovareve te krevatit. Imoral ne Kulm Skandal asgje nuk kane sot e fajin ta paska Saliu.

 14. Zana e stalinit qenke lodhur mbreme shpellaret jane specie e cuditeshme kur kerkojne,se nuk dine cfare te kerkojne po nuk ja tha srb Bisturia,por ti detyren e partise per pallim falas e bere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu