• |
ide | kryesore

Gazetari anglez në Tiranë flet mbi protestën: Bulevardi plot, gjithçka paqësore

Lajme, Të fundit

Gazetarë të shumtë të mediave të huaja gjendet sot në Tiranë për të raportuar protestën e gjashtë në radhë në rang kombëtar të organizuar nga opozita e bashkuar joparlamentare. Njëri prej tyre, është gazetari anglez dhe analisti politik i prestigjiozes “The Economist”, Tim Judah, i cili ka ndarë me ndjekësit e tij në llogarinë personale në “Tëitter” një postim me foto nga sheshi para godinës së Kryeministrisë.

Judah ka shkruar bashkëngjitur me foton komentin se bulevardi është i tejmbushur dhe protesta po zhvillohet paqësisht.

“Me kolegët e e @BalkanInsight dhe të @reporteralbania për të mbuluar protestën e sotme të opozitës. Bulevardi është plot. Deri tani gjithçka paqësore.”- shkruan Judah në “Twitter”.

 

12 Comments

  1. Droni i satem….regjistrimet me dron qe jepte a1report ishin te para 1 ore dhe i jepte sikur te ishin live…O komunista isha vete direkt ne bulevard dhe ishte i tejmbushur si asnjeher tjeter nga skenderbeu deri tek universiteti.

 1. Po Zorr-eca dhe ata te “frikesuarit” e BE kane ndonje fjale per te thene apo varja….. ? Dasma kam pershtypjen ska fillu akoma, se kur te filloje tamam e “te cohen e te kercejne shqiptaret” kom pershtypjen qe skane per tu ul mo deri sa te dale “nusja” prej shpie…..

 2. Shikoni dronin qe kishin njerzit e shqupit Edi Lesi dhe sali anji te kuptoni sa shpellare kishte,prandaj dhe lulu doli me vonese ne miting

 3. Me kurve njeri se ben mut blushi nuk paska mbi dhe. Sa mire ja bene ne Elbasan ketij muti te peshtire e bythe qire. Nuk e ndihmon Rame budallain me pamjetqe ke nxjerre.
  Sa fallco keta kurva komuniste. Te irritojne tu shkerdhesh surratin .

 4. Braçja me Taon i gëzohen pamjetve me dron që kanë fiksuar televizionet e tyre në momentin kur ka filuar grumbullimi i protestuesve dhe e komentojnë se ishin pak njerëz.
  Paturpësisht e pashë këtë mashtrim sot në një video që ka paraqitur Top Channel.
  Asnjëherë nuk janë parë të grumbulluar kaq shumë protestues në bulevard e pamjet janë dhënë live jo vetëm nga disa televizione shqiptare, por edhe nga televizione të huaja.
  Këto komentet e morrave të kuq janë si puna e atij budallait që shihte dhëmbët e ujkut përpara e thoshte jam në ëndër.

 5. Po byroisti I pd kur pamjet jane nga poshte te duken shume o kari,po si ka mundesi qe tv e luluse te mos kene pamje nga larte,kishin mare porosi nga luluja,keshtu thate dhe para kesaj proteste se ishte madheshtore,por vetem shpellaret e shohin madheshtine,pyeteni lulune pse nuk e rrezoje ramen,ja u ka premtuar

 6. VizionMinusi i dulakeve do e fillonte edicionin e lajmeve me fjalet: “Qindra qytetare ne shesh!” apo ” Ne vend te molotoveve dhe gureve, protestuesit kishin tepsi dhe balona”!

  Duken qe jane media komplet te pavarura dhe shume profesionale! .!.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu