• |
ide | kryesore

Korçë: Bllokohen 2 autobus me protestues

Lajme, Të fundit

Dy autobusë janë mbajtur të bllokuar në Korçë, ndërsa dy protestues janë shoqëruar nga policia. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i PD në Korçë Andrea Mano, i cili akuzoi policinë se po ushtron presion mbi protestuesit.

Sipas Manos, dy protestuesit Artur Keci dhe Klement Karafili, ky i fundit ish-polic, po mbahen pa asnjë arsye të shoqëruar ndërkohë që policia nuk ka dhënë asnjë sqarim pse u shoqëruan.

Protestuesit janë ndaluar në një postbllok policie në hyrje të qytetit, në autobusin me të cilin po udhëtonin drejt Tiranës.

2 Comments

    1. i pa emer pse po i ndaloni pra qe ti thini pallat e tu pepini bythet e ti lironi nga djerset.mut te ri kerkojn rilindasit e RIPJELLJES NEGJMIJE RAMA,BALLA,LLESHI,LESHI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu