• |
ide | kryesore

Kultivuan kanabis, dy të arrestuar në Memaliaj

Lajme, Të fundit

Policia ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se kultivuan 60 kubikëve me fara kanabis në fshatin Buz të Memaliaj.

Në pranga ranë 25 vjeçari me iniciale H.C., dhe 47-vjeçari me iniciale B.C.

“Në Memaliaj u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve H.C., 25 vjeç dhe B.C., 47 vjeç, pasi këta shtetas dyshohet se janë autorët e tentativës për kultivim të 60 kubikëve të kultivuar me fara Cannabis Sativa, në fshatin Buz,”-raporton policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe për kryeplakun e fshatit Buz, me inciale G.Ç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu