• |
ide | kryesore

Pas zgjedhjes në krye të Akademisë së Shkencave, Gjinushi në kafe me Ramën

Lajme, Të fundit

Skënder Gjinushi u zgjodh dje Kryetar i Akademisë së Shkencave me votat e anëtarëve të kësaj akademike. Kundër kandidaturës së tij, u shpreh që në krye të herës Artan Fuga, dhe jo vetëm. Shumë profesorë, gazetarë e analistë kanë kritikuar vendosjen e ish-ministrit komunist në krye të akademisë edhe për shkak se atij nuk i njihet asnjë meritë në shkencë.

Dhe ja ku jemi sot. Në ditën e parë të punës, Kryeakademiku, Skender Gjinushi shihet teksa konsumon një kafe me Kryeministrin Edi Rama.

Fotoja është shkrepur paraditen e sotme në ambientet e jashmte të hotelit “Mak Albania” (ish-Sheraton), raporton BW. Kjo foto mes miqsh i përforcon akoma më shumë zërat se pas emërimit të z. Gjinushi qendronte vetë Rama.

7 Comments

  1. Cfare shkrimi,ne llogari te protestes,keta duhet te futen ne burg se po pine kafe,kur lulu te vij ne pushtet keta duhet ti denoje se kafene po e pine ne menyre te fshehte

  2. Q.Robt! Paska tendera dhe koncensione dhe tek Akademia me duket, se rama nuk humb kohe neper kafe per gje tjeter, aq me pak me kerrma si gjino.

  3. Ne kohe krizash te gjithe kriminelat dhe plehra bashkohuni
    Skender gjinushi plehra e 97 es
    Vjen prap per te djegur shqiperine

  4. Te tera insitucionet i kapen -morrat e kuq-kishte mbetur dhe kjo strofull e ujqerve qe quhet -Akademi e Shkencave,-qe ketu vetem shkence nuk eshte bere,por eshte perdorur nga nje rrjet kermash te ashtu quajtur -doktor-profesora-vetem e vetem per te marre ate shtese page si akademike.Ketu na u ”zgjodh”me votatat ”unanime”-super ujku ose super cakalli -QENUSHI-ministri i fundit i arsimit te kohes diktatures ,nje njeri palaco ku me ze dhe figure e pa gjithe opinioni publik pergjigjen qe i ktheu gazetares qe mbulon kulturen ne -Tv-Klan.Ae meriton ky monster te jete ne krye te atij institucioni me ate fjalor rrugaci.Dhe mire kane bere ata qe kane nxjerre kete foto -koke me koke dy rrugecrit e ketij vendi-te jete dicitura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu