• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës, Berisha: Sot cunami i historisë

Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar protestën e sotme kombëtare të opozitës ‘një cunam të historisë’. Në një postim në Facebook, Berisha shkroi se Shqipëria do vërshojë sot drejt Tiranës për largimin e Edi Ramës nga qeveria.

“Sot Cunami i historisë. Shqipëria vërshon drejt Tiranes! Rama ik! Fitore!”-shkroi ish-kryeministri.

Protesta e opozitës do zhvillohet pasditen e së shtunës. Mësohet se opozita ka kërkuar rreth 5 orë leje për të protestuar, nga ora 19:00-23:59.

Rreth 1500 efektivë policie, si edhe policë civilë pritet të jenë në gatishmëri për protestën.

Ndërsa masat paraprake në Kryeministri dhe Parlament për sigurimin e perimetrit rrethues, nisën dy ditë para protestës kombëtare.

Tek Kryeministria dhe Parlamenti, që orët e para të mëngjesit të së enjtes, u vendosën gardhe metalike dhe shtyllat u lyen me graso.

10 Comments

  1. Skeletonet komuniste qe u ngriten na varrezat e kasherit ne 2013 dhe pushtuan tiranen do zhduken prap ne varreza ku e kan vendin

  2. Pavaresisht se Edi eshte aty, uragani, fortuna dhe cunami kane ndodh. E pranoi dhe Muci qe keto jane protestat me te medha te demokracise. Cunami valen goditese e ka tek kryeministria, aty ku rama nuk rri kurre.

  3. Leni mere dhe srb te shikosh Cunam me pese mije shpellare cecene cetniket e srb,me keta kara rama tall loqet gjithe jeten,sa per salihun Izeti po I vjen dhe Maloku I vet ka per ta bere qe lepije te qelbin e tij

    1. Mblidhni mendjen or te mjere, e mos luani me zjarrin, se nuk i rruhet kari per sali atyre qe i prishet shtepiat, i hoqet nga puna, i mbytet ne det, i late jetime per 5 pare drita, i shani dhe ofendoni per dite. Strategjia vidh vidh deri sa asgje mos te mbetet do ju vere flaken poshte karrikes. Ikni sa nuk eshte vone!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu