• |
ide | kryesore

Protesta, reagon dhe OSBE: Aktet e dhunës janë të papranueshme

Lajme, Të fundit

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se hedhja e gurëve dhe shashkave është e papranueshme.

Ndërsa kërkoi nga drejtuesit e protestës të jenë të përmbajtur.

“Koktejet e molotovit, hedhja e gurëve dhe e shashkave janë të paligjshme, reagimi i tepruar i forcave të rendit nuk mund të pranohet. I nxitim pjesëmarrësit dhe drejtuesit e protestës së sotme të jenë të përmbajtur. Përmendja e derdhjes së gjakut, pak ditë përpara një proteste publike, është e papërputhshme me demokracinë moderne dhe me protestat demokratike,”-tha OSBE.

5 Comments

 1. Te nderuar Protestues,gaztari i gjithedituri dhe qe i merr vesh te gjitha prapaskenat kudoi dhe kurdohere,tha ne Opinion,se ne protestat e sotme nuk do kete fare polici,por do qendrojne vetem 4-5 police te “dalluar”,qofte dhe me pretendime se jane pa disa gishta dore.Nderkohe ky Pijetari i OSBE,prdorimin e disa objekteve nga protestuesit,jane te pa ligjeshme,ndersa perdorimi i tepruar i forces,nga policia nuk u pranoka nga OSBE,por sidoqofte,na qenka i ligjshem,sepse nuk thote se eshte i pa ligjshem. Prandaj,Protestues te merzitur nga ky mosbarazim,qe organizata e “barazimeve” po na tregon,nuk duhet te perdorni,asnje mjet nga ato qe permend Pijaniku Bastard,Poooor,perdorni,cdo gje apo mjet tjeter rrethanor,qe ky Pijetari nuk i permend me siper,pra,qe ja ka lene ne dore juve t’izgjidhni dhe t’i perdorni.

 2. Rakia e rrushit behet nga rrushi.
  Europe Europe Europe.
  Deklarata bajate per te mos thene deklarata rilindase.

  Kot me ju pyet kshu noi gjo per zgjedhjet e lidhura me drogen bandat korrupsionin dhunen presionin kandidatet me rekorde kriminale kartat e skaduara komisioneret dhe me gjithcka qe sfunksionon dhe vecanerisht zgjedhjet pa gare por votime si ne enverizem keni noi gjo per te thene ? apo jane pa rendesi ?? Mos ndoshta ua ben Fuga dekrlaratat?!

  ( sic ja ben Hashimit ne Kosove psh )

 3. OSBE:
  djegja e nje shishe me benzine nga opozita, gjenocid kunder kerpudhave te kryeministrise
  vjedhja e qindra miliona euro nga ed rama ne dem te shqiptareve, nje hap drejt europes.

  OSBE Albania = Fronti Demokratik i Republikes Bananistike te Edverames

 4. Kur juve ju shkruajn tek muri i zyres .Tju vij Turp ju thoni me kercenuan per vdekje!!!!!Ju jeni te pabesushem. Po ne France a beni te njejta deklarata ??????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu