• |
ide | kryesore

Protesta, reagon Edi Rama: Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi

Lajme, Të fundit

Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga fillimi i protestës, kryeministri Edi Rama ka përcjellë një tjetër mesazh: “Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”

Ndërkohë pak më parë publikoi letrën e katërt publike drejtuar Bashës ku thuhet se nuk do të japë dorëheqjen dhe data e zgjedhjeve nuk do të ndryshojë.

Janë plot 1500 efektive që do të angazhohen në protestën e thirrur nga opozita këtë të shtunë.  Nga organizatorët e protestës është njoftuar se protesta do të zgjasë nga ora 19:00 deri në mesnatë dhe ajo do te jetë një protestë marshim në të gjitha rrugët e kryeqytetit.

Por në pergjigjen zyrtare të rikthyer nga policia kerkohet që protesta të përqëndrohet vetem ne bulevardin kryesor, pasi pengon vijim normalisht të aktivitetit të qytetarëve jo protestues.

12 Comments

 1. Ne na jane sosur edhe durimi dhe koha. Jemi zhgenjyer nga te dyja. Do te te luftojme me mjete te tjera. Por dhe ty koha po te shteron. Durimin mbaje se do te duhet per atje ku je nisur. Shendet te patrazuar per ju dhe familjen!

 2. Koncesionar I Poshter.

  Bere me dhune Rrugen e Kombit me pagese, duke e dhuruar per shfrytezim peivat

  Kerkon te besh te njejten gje me Tirane Durres. Ca monster paske qene. KUSH TE AUTORIZON TE KONCESIONOSH si te do qejfi?

 3. Ku po ban tashti edhe punen e mesuesit!?
  Neveri per mesimet tuaja.Shko jep’u leksion deleve te tua.
  Nuk pranojme sugjerime e keshilla nga hipokriti!?

 4. Problemi eshte se ty qe po shkruan kaq shume te ka sosur durim dhe po te sos edhe koha. Ne kete menyre po mumdohesh te ngacmosh njerezit qe te sulmojne instituciomet. Shpresoj te mos e bejne ate gabim se instotucionet nuk jane te tuat, por te te gjitheve.

 5. O rame kohen Se ke se je plak durimin zbehet fjal se ti per ate durim po pi kokain ha se harrova dhe bolet që ke dhe ato i ke te prishura

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu