• |
ide | kryesore

Sot protesta e madhe e opozitës

Lajme, Të fundit

Opozita zhvillon sot protesten e radhes kunder qeverise dhe kryeministrit Edi Rama, per nje qeveri teknike qe do i hape rrugen zgjedhjeve te lira e te ndershme. Mesohet se në gatishmëri për protestën janë vënë rreth 1500 efektivë policie.

Qe nje dite me pare, policia ka marre masat, duke bere rrethimin e godinave. Keshtu, në godinat qeveritare, si te Kryeministria dhe Parlamenti, që orët e para të mëngjesit të së enjtes, u vendosën gardhe metalike.
Ashtu si edhe heret e tjera shtyllat u lyen me graso, nderkohe qe jane vendosur kamera me rezolucion te larte per te pasur nen monitorim situaten.

Nje dite me pare, kreu i PD-se, Lulzim Basha, me nje kolazh nga protestat e mbajtura me pare, ftoi gjithe shqiptaret te behen bashke ne protesten e sotme, qe nis ne oren 19:00 dhe thekson prere se “nuk do te kete asnje kthim pas e asnje kompromis”.

7 Comments

  1. Si thoni per piknik nga zyra e KM sot? Ta bojm noj kosh, e ta zhgarravisim dhe ne noj pikture prej “adoleshenti te droguar”.

  2. Shpellare cecene cetniket e Hijenes srb mos harroni molotovet dhe prasin qe salihu ja u jep ne cdo proteste per ta futur thelle ne byth dhe ta hiqni kur lulu te kendoje hymnin kombetar

  3. C’dmth protesta e rradhes Shkullak? Ndoshta ky portal eshte per kalemxhinj te kopshtit por ,c’dmth protesta e rredhes? Ka rradhe te gjate dhe nuk hyn dot sepse s’ka vend apo rradha e tribunes …ku populli ka ikur nga shtepite,nga puna,nga dallaveret dhe po rri ne rradhe per fytyren e Bashes dhe Shkullakut(per te vjelle te ben).Me gomar redaktor(nqs ka) se ky Lapsi.al nuk paska.Ndoshta nuk te pelqen Rama apo Shehu,por te pakten ruaj mendimin dhe rrjedhen e ngjarjeve.Tamam si rradha ne mulli per te bluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu