• |
ide | kryesore

VIDEO LIVE/ Basha ndërpret fjalimin në protestën e opozitës

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndërprerë për disa çaste fjalën e tij në protestën e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.


Shkak u bë momenti i thyerjes së agjërimit për besimtarët myslimanë. Ai u ka uruar besimtarëve myslimanë që sakrifica e tyre të dëgjohet dhe pranohet.


“Më lejoni në emër të të gjithëve, teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit, për vëllezërit dhe motrat tanë në agjërim, tju uroj nga zemra, Zoti jua shpërbleftë sakrificën. Zoti e shndërroftë këtë bekim hyjnor për të gjithë shqitparët dhe Shqipërinë sakrificën tuaj. Ju ftoj të falemi e të lutemi bashkë me ta për një minutë, teksa thyejnë agjërimin në një akt hyjnor të sakrificës dhe të bindjes vetëm ndaj të Madhit Zot si autoriteti suprem i qenieve të tjera mbi tokë” – tha Basha.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu