• |
ide | kryesore

Video LIVE/ Opozita në protestë, shikoni ç’ndodh në rrugët e Tiranës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Opozita ka nisur protestën e saj të radhës sërish në Tiranë. Mbështetësit e saj protestojnë kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë. Ata kërkojnë largimin e Ramës dhe krijimin e një qeverie transitore që do të mund të zhvillonte zgjedhje të lira dhe të ndershme.


Kryeministri e ka ftuar kundërshtarin e tij politik në tryezën e dialogut, por lideri i PD-së, Lulzim Basha duket se është i vendosur në kauzën e tij. Edhe këtë të shtunë janë të shumtë ata që janë nisur drejt sheshit përpara kryeministrisë, nga rrethet dhe Tirana. 1500 forca policore janë angazhuar që të ruajnë sigurinë. Më poshtë video LIVE e asaj që po ndodh me protestën e opozitës. ©LAPSI.al


18 Comments

 1. Democracy dies in darkness! Kete e thote gazeta e Jeff Bezos, njeriut me te pasur ne bote. E thashe kete per te thene se demokracia i dhemb te gjitheve! Beni si te doni!

 2. Le te flasim sinqerisht! Luli eshte ai qe eshte, por po te kishte thene qe demokratet do vdesin perpara demokracise, do kishte bere namin edhe ne CNN! Rrofte Zoti!

  1. Saliu tha pikerisht ate qe tha Zoti! E keni pikerisht tek Lapsi! U lodha duke me thene qe jam gjeni, por cfare t’ju bej juve! Lexojeni te dashur dhe me thoni! Nuk ka shpjegim tjeter!

 3. Zoterinj te Lapsit,komentuesit qe keni botuar,kane marre ndonje abonim nga ju (ndofta edhe kundrejt nje pagese ),sepse i shikoj qe gjithmone iu botohen komentet,ndersa mua me botoni shume rralle,bile duke me permendur shenimin se po postoj shume shpesh,dhe keto komente ,i fshini,mbas nje kohe te shkurter.A mund te kem ndonje shpjegim??

  1. Po ti je rrot kari ndoshta! Shiko si me ka imituar Saliu! A ka media qe nuk e trasmeton kete! Kjo eshte ideale! Jam une qe e them e pari, se i shoh gjerat nga lart. Lexo dhe me thuaj. Me shpjego si ka mundesi qe Saliu perserit ate qe thashe une 2-3 ore me pare. Te lutem me thuaj nese e ke degjuar me pare, se une jam Zoti dhe nuk e kam degjuar. Jam kurioz pertej nickut.

 4. Ne fakt KM jo vetem qe nuk u zbyth, por doli edhe ne nje konference shtypi gjate kohes qe po mbehej protesta. ERTV na dha lajmin e mire se Shqiperia tashme eshte pjese e BE-se dhe se ne Shqiperi po viine me miliona qytetare europiane per arsye se rrohat ketu jane shume me te larta se ne vendet e tyre, shendetesi eshte falas, ketch-up ka me shumice, populli jeton i lumtir dhe del pasditeve per te marre ajer te paster ne rruget e Tiranes. Ne proteste nuk kishte banore te Tiranes, por vetem disa budallenj te ardhur nga rrethet edhe ata a beheshin apo s’beheshin 5 mije vete. Qeveria qendron e forte ne rrugen e reformave te nisura dhe sistemi i drejtesise eshte nje eksperiment shume i arritur se i zhguli nga rrenjet gjykatat dhe prokurorite e korruptuara. Shkurt hesapi edhe Merkel, pasi te terhiqet nga politika, do vije te jetoje ne Shqiperi. Per fat te keq te opozites, tani ajo ka marre fund dhe vendi do qeveriset nga Rilindja e cila i solli begati ketij vendi. Rrofshin Sanco Pancot dhe Dylqinjat e Tobozes

 5. “Kur tu rrëmbesh jetën mund t’u marrësh demokracinë “, e tha Saliu
  Me thoni si dallon kjo nga : Nuk do vdese demokracia perpara demokrateve!, qe e thashe une2-3 ore perpara
  ! E kam thene te verteten dhe u ankova se pse nuk e tha Basha kete supergjetje timen, qe duhet ta kishin kapur 20 fjalimshkruesit qe ka Basha. Pyetje? A ju ngeli gje nga fjalimi i Bashes? ZERO. Prandaj Saliu thote qe e kane fajin keshilltaret. Demokratet jane shume me shume se PD!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu