• |
ide | kryesore

Video/ Valencia trondit Barcelonën: Gameiro e Rodrigo i ndëshkojnë

Sport, Video

Në finalen e Kupës së Mbretit Valencia vazhdon të bëjë surprizën edhe në finale. Kundër Barcelonës skuadra e Garcia ka shënuar golin e parë me Gamerio në minutën e 22′. Një kundërsulm i shpejtë i Valencias dhe një veprim i bukur i sulmuesit që nxjerr jashtë funksionit mbrojtjen dhe me të djathtën lë në vend Ter Stegen.

14 minuta më pas Barcelona rrëzohet përsëri e këtë herë është Rodrigo që e detyron portierin gjerman të nxjerrë topin përsëri nga rrjeta, duke e vënë në pozitë shumë të vështirë skuadrën e Valverde.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu