• |
ide | kryesore

Reagon sërish Fleckenstein: Nuk do të kthehem në PE, por do të jem i lidhur ngushtë me BE-në

Lajme, Planet

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, pak pas shpalljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, ka shkruar se nuk do të jetë më pjesë e tij. Ish-eurodeputeti gjerman gjithashtu shton se pavarësisht se nuk do të jetë pjesë e PE, do të jetë i lidhur ngushtë me BE-në dhe Ballkanin Perëndimor.


“Të nderuar, sipas vlerësimeve të para, nuk do të kthehem në Parlamentin Europian. Unë do të vazhdoj të jem i lidhur ngushtë me Europën dhe Ballkanin Perëndimor. Më shumë informacion javën e ardhshme!”-shkruan ai.

4 Comments

  1. Po te kishe votues albane aty do te rrije prape po shyqyr qe jane evropiane qe i kane akoma hatllat ne koke. E mos i ca karin me dynjase.

  2. Ishte burr i madh , Europian i vertete , nje here kur ishte ne vendin ne perpjekjen e tij te mundimshme per te konsoliduar demokracine dhe shtetin e te drejtes , i piu me kenaqesi nja dy shishe vere ne nje darke me nje nga zv ministret tona … ( e publikuar nga vete ajo )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu