• |
ide | kryesore

Totti përcakton De Rossin përmes 10 fotove: “Bashkë e çuam Romën në majën e botës”

Sport

Totti rrëfen një jetë në sport me De Rossi. Një jetë futbollistike, por jo vetëm: vëllezër brenda dhe jashtë fushës. Francesco përjeton edhe njëherë, duke i ritreguar disa momente nga shumë të kaluara në Romë përmes 10 fotove. E bën me sy të përlotur e zërin e hequr nga emocioni: Daniele përshëndet skuadrën verdhekuqe e rrugët e tyre ndahen. “Arritëm ta cojmë Romën edhe në majën e Botës me Italinë”, rrëfen Totti përballë imazheve të finaleve të Botërorit në Berlin. “Kemi ndarë shumë gjëra të bukura e të shëmtuara, por mendoj se kjo është gjëja më e bukur: i rritëm bashkë fëmijët, i shohim të dalin nga shkolla, i cojmë tek autobusi, duke shpresuar të bëjnë të njëjtin rrugëtim miqësie si ne”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu